28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LG Sihirli Kumanda, Tasarım Sertifikası Aldı
20 Şubat 2012 Pazartesi 21:19

LG Sihirli Kumanda, Tasarım Sertifikası Aldı

LG’nin Sihirli Kumandası Uluslararası Tasarım Sertifikası Alan İlk Kumanda Olurken LG’nin Smart TV Hizmetindeki Liderliğini de Pekiştirdi.

LG Electronics (LG), Sihirli Kumanda ile uluslararası tasarım sertifikası almaya hak kazandı. Bu kumanda ile Smart TV kullanıcı tecrübesini hem geliştirip hem de kolaylaştırdı. Sertifika Münih – Almanya’daki uluslararası tasarım© GmbH tarafından LG’ye verildi.

LG Electronics’in Almanya Başkanı Kiju Song bu ödülü şöyle değerlendirdi: “LG’nin Smart TV platformu hızla büyüyen sayıdaki içerik ve uygulamalara rağmen kolay ve kullanışlı olmayı sürdürüyor. Bunu büyük oranda sağlayan ise, kolay kullanımı ve rahatlığı ile uluslararası tasarım tarafından da ödüllendirilen yenilikçi kumandalarımızdır.”

Uluslararası tasarım sertifikası Sihirli Kumanda’ya üretimde kullanılan kaliteli malzeme, ergonomik tasarım ve kullanım kolaylığı gibi ürünün tüm kalitesi dikkate alınarak verildi. Nisan ayında 2012 versiyonu tanıtılacak olan yeni Sihirli Kumanda, Netcast 3.0 bazlı LG Smart TV hizmetleri ve LG’nin 2012 CINEMA 3D Smart TV serisine yüklenen özel Smart TV işletim sistemlerinde kullanılıyor.

Geçen yıl piyasaya sürülen hareket sensörlü Sihirli Kumanda, kalitesinin yanı sıra aynı zamanda ürün paket tasarımı ile de öne çıkıyordu. Bunun dışında ergonomik dış görünüşü, TV setiyle olan kusursuz entegrasyonu ve hızlı tepki süresi de çok beğenilmişti. Sihirli Kumanda ilk olarak geçen sene LG Smart Cinema 3D TV’ler ile birlikte pazara sunulmuştu.

Bu sertifikaya ek olarak usability.de internet sitesi Kasım 2011’de Almanya ve ABD’de iF Design tarafından düzenlenmiş kullanıcı testleri gerçekleştirdi. Yapılan testler LG’nin Smart TV platformunu ve Sihirli Kumanda’sını diğer rakip ürünlerle karşılaştırmıştı. Hem katılımcılar hem de uzmanlar LG Smart TV platformunu ve Sihirli Kumandası’nı kullanımı en kolay ürünler olarak seçmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları