27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LG Electronicse İki Ödül
27 Aralık 2007 Perşembe 14:29

LG Electronics'e İki Ödül

LG Electronics, Hong Kong'da düzenlenen 3G CDMA Endüstriyel Başarı Ödülleri Töreni'nde iki ödüle birden layık görüldü.

Mobil iletişim alanında dünya teknoloji lideri olan LG Electronics, Hong Kong"da yapılan 3G CDMA Endüstriyel Başarı Ödülleri (Industry Achievement Awards) Töreni"nde aldığı CDMA Endüstri Liderliği Ödülü"nün yanı sıra üçüncü yıl üst üste Abone Teknolojisi Yenilik Ödülü"nü (Subscriber Technology Innovation Award) almaya da hak kazandı.

Strategic Analytics"in raporuna göre 2007 yılında LG, üçüncü çeyreğin sonu itibariyle 27.7 milyon adet satış yaparak elde ettiği yüzde 21.2"lik payla dünya CDMA pazarına hakim oldu. Aldığı ödül ayrıca LG"nin CDMA (Sabit telefonların sim kartsız taşınabilmesini sağlayan teknoloji) telefonlarının en iyi tedarikçisi olarak konumunu da pekiştirdi. LG, 2005 yılından bu yana bu alanda üstünlüğü elinde tutuyor.

"Üç yıl üst üste Abone Teknolojisi Yenilik Ödülünü kazanmak, LG"nin dünya cep telefonu pazarındaki liderliğini kanıtlamış ve LG"nin CDMA pazarındaki varlığını pekiştirmiştir" diyen LG Electronics Doğu Avrupa Bölge Başkanı Mr. K.W. Kim sözlerini şöyle sürdürdü: "Tüketicilerden gelen verilere dayanarak, ürünlerimizle yeni cep telefonu trendleri yaratmaya ve bu konuda öncülük etmeye devam edeceğiz."

CDMA Geliştirme Grubu (CDG), LG"ye Abone Teknolojisi Yenilik Ödülü"nü, geçtiğimiz aylarda Amerika Birleşik Devletleri"nde pazara sunulan Voyager (LG-VX10000) telefonu için verdi. Telefonda hem dokunmatik interaktif ekran hem de full QWERTY klavye bulunuyor. Böylece full HTML web tarama gibi multi-medya özellikleri ile e-posta gibi verimlilik özelliklerinin kullanımı kolaylaşıyor. LG bu yılki ödülü, Kuzey Amerika"nın en büyük CDMA taşıyıcısı ve Voyager distribütörü olan Verizon Wireless ile paylaştı.

Abone Teknolojisi Yenilik Ödülü, destek hizmetleri ve terminal tasarımı bakımından ilerici bir düşünüş tarzı sergileyen şirketlere veriliyor. Ortaya çıkan ürünler ve hizmetler, 3G CDMA"nın içsel faydalarını ve en son teknolojik gelişmelerden yararlanarak hem özellikler hem de ambalaj açısından tüketicilere en yeni teknoloji ürünü olan terminalleri sunuyor.

LG Electronics"in Kuzey Amerika Araştırma Laboratuarı Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Dr. Byung K. Yi, CDG"nin CDMA Endüstri Liderliği Ödülü"nü kazandı. Dr. Yi, telekomünikasyon özellikleri belirleme projesi olan Üçüncü Nesil Ortaklık Projesi -2"nin standartlarını araştıran çeşitli projelerdeki çalışmalarıyla bu ödüle layık görüldü.

CDMA Endüstri Liderliği Ödülü, standartların geliştirilmesi ve CDMA"nın büyümesi ve gelişmesine katkı da dahil olmak üzere 3G CDMA sanayi etkinliklerinde dinamik bir liderlik sergileyen bireylere veriliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları