29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LG Electronicse Çevre Dostu Unvanı
22 Haziran 2012 Cuma 12:30

LG Electronics'e Çevre Dostu Unvanı

LG Electronics, 3D Smart TV ile çevre dostu unvanı elde etti.

Düşük enerji tüketimi sunan ve karbon salınımını azaltan LG’nin yeni nesil TV’lerinden 47LM760S, ürün ağırlığı, enerji tüketimi ve üretim maddelerinin azlığı gibi nedenlerde Climatop unvanının sahibi oldu.

LG, Cinema 3D Smart TV modellerinden 47LM760S’in, üretim ve taşıma aşamalarında çevre dostu olma özelliği ve karbon salınımına etkisi nedeniyle Climatop unvanına değer görüldüğünü duyurdu. Climatop, çevre dostu ürün ve hizmetleriyle doğaya katkı sağlayan şirketleri unvanla ödüllendiren bağımsız bir organizasyon olma özelliği taşıyor.

LG Electronics TV Bölümü Başkanı Seogho Ro, “Enerji tüketimi, karbon salınımında en büyük sorunu oluşturuyor. Biz LG olarak TV’lerimizin daha az enerji harcayan, çevre dostu ürünler olmasına yönelik teknolojiler geliştirmeye özen gösteriyoruz. Ayrıca üretim ve dağıtım süreçlerinde karbon salınımını azaltan yöntemleri benimsiyoruz. Bu yolla yeşil iş ilkeleri geliştiren iş ortaklarımıza da destek oluyoruz” dedi.

Climatop’un bağımsız olarak gerçekleştirdiği testler sonucunda, LG 47LM760S’in diğer 3D Smart TV’lerden çok daha az salınıma neden olduğu ortaya çıktı. Ürünün düşük ağırlığı daha az karbon salınımına olanak tanırken neredeyse yok denecek kadar ince çerçevesi de buna katkı sağlıyor. Tüm bu etkenler birleşince 47LM760S’in ağırlığı, bir önceki LG 3D Smart TV’den yüzde 14 daha hafif oldu, bu da taşıma ve dağıtımda harcanan enerjinin azalmasına yol açtı. Önceki modellere göre yüzde 20 oranında daha az enerji harcayan 47LM760S, geleneksel TV’lerin yerini alsa Avrupa’da bir TV’nin ömrü olan 7 yıldan sonra 90 kg dolayında karbon salınımına engel olunuyor. 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları