14 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LG, CES 2012ye 3D Ürünleriyle Katılıyor
09 Ocak 2012 Pazartesi 14:50

LG, CES 2012'ye 3D Ürünleriyle Katılıyor

LG Güçlü Performansa, Göz Alıcı Tasarıma ve Üstün Ekran Kalitesine Sahip Dört Yeni Notebook ve All in one 3D Bilgisayarı Vitrine Çıkarıyor.

LG Electronics (LG), Las Vegas’taki 2012 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) dört yeni notebook modeli ile All in one bilgisayarı vitrine çıkaracak. LG’nin yepyeni Super Ultrabook™ Serileri Z330 ve Z430, diğer sıradan Ultrabook ürünlerde görülmeyen güçlü performans özelliklerinin yanı sıra ince ve zarif bir tasarıma sahipken,  P535 ve A540 ise, 3D notebook ürünler için yeni standartlar getiriyor. Son olarak V300, içine alan 3D görüntüsü ve (IPS) teknolojisi sayesinde 23 inçlik ideal bir eğlence amaçlı hepsi bir arada bilgisayar.

“Bu yılki CES Fuarı’nda LG sadece yeni ürünler vitrine çıkarmayacak, aynı zamanda kişisel bilgisayar ürünlerinde yeni standartlar tanımlayan kategoriler oluşturacak” diyen LG Electronics IT İş Birimi Yöneticisi ve Başkan Yardımcısı J.J. Lee sözlerine şu şekilde devam etti: “Yeni ürünlerimiz, kişisel bilgisayar deneyimini belirgin ölçüde artıracak olan LG’nin IPS ekran, gözlüksüz 3D, Super Speed Boot gibi çığır açmış teknolojilerine sahip. Bu teknolojiler, farklı müşteri taleplerini karşılamak yönündeki hedefimizi yansıttığı gibi 2012 yılındaki agresif stratejimizi ortaya koyuyor.” 

Z330: Sıradan Ultrabook Ürünleri Gölgede Bırakan Süper Ultrabook™

Z330, hem performans hem de taşınabilirlik açısından çekiciliğini korurken bir yandan da Intel’in Ultrabook™ ürününün üstünde ve ötesindeki üstün özellikleriyle iftihar eden LG’nin en yeni Süper Ultrabook™ Serilerindeki en kompakt ürün.

Performans açısından LG’nin patentli Super Speed Boot teknolojisi bu ürünün piyasadaki diğer 13 inç’lik notebook ürünlerden üç kez daha hızlı açılmasını sağlamaktadır. İkinci nesil Intel® CoreTM i7 işlemci ile çalışan Z330, başlatma işleminin tamamlanması için 10 saniyeden daha kısa bir süreye ihtiyaç duyar ve bekleme modundan çıkması sadece iki saniyedir. Aynı oranda önemli olarak Z330, sıradan bir sabit diskten 11 kat daha hızlı olan en yeni SATA3 Solid State Drive (SSD) sahiptir.

Z330 ayrıca Super Compact Clutch (kompakt olma ve taşınabilirlik) özellikleri açısından Solid State Drive tasarımı sayesinde çerçeve genişliği en alt düzeye indirilmiş. Buna bağlı olarak Z330, 12 inç’lik notebook ürünlerine eşit bir boyutta 13,3 inç HD ekrana sahip. Z330’ün ekran kasası sadece en ince kısımda değil, tümüyle 14,7mm incelikte. Z330 ise son derece hafif olup, sadece 1,21 kg gelmektedir; böylece bu sınıftaki birçok rakip Ultrabook üründen daha hafiftir. Bu çekici boyut ve ağırlık Z330’ün şehirli, şık görüntüsünü tamamlayan gyro-brush yüzeyli metalik bir kapakla sonlanıyor.

Z430: 14-inç Süper Ultrabook™, Kompaktlık ve Performansta En Uç Nokta

Z430, güçlü performansının yanı sıra ince ve zarif çerçeveye sahip Süper Ultrabook™ Serisinden 14 inç’lik bir notebook. Intel® CoreTM i7 işlemci ile çalışan, SSD ve HDD’ye sahip Z430, süper hızlı başlatma teknolojisi sayesinde 12 saniye içinde açılır ve depolama kapasitesi 500 GB’a kadar çıkabilir. Böylesine güçlü özellikler 19,9 mm gibi muhteşem incelikte bir ekran kasasına sığdırılmıştır. Z430, piyasadaki en kompakt 14 inç notebook  olup, ince çerçevesi sayesinde normalde 13 inç notebook ürünlerde kullanılan kasanın içine 14 inçlik ekran paneli yerleştirilmiştir. 1,50 kg ağırlıktaki Süper Ultrabook tasarımı, gyro-brush yüzeyli metalik bir kapağa sahip modern ve şık dış muhafaza ile tamamlanıyor.   

P535: Üstün 3D Özellikleriyle Hafif ve İnce Bir Notebook

Kapsamlı bir eğlence deneyimi arayan tarz düşkünü tüketicileri memnun etmek üzere tasarlanmış CINEMA 3D teknolojisine sahip bir notebook olan P535, LG’nin P Serisi notebook ürünlerinin sofistike ince tasarım felsefesi üzerine inşa edilmiştir. 15,6 inç süper ince LED arkadan aydınlatmalı ekran, P535’in 24,1 mm incelikteki ekran kasası ve 2,2 kg ağırlığına katkıda bulunarak P535’i, 15 inçlik 3D rakip notebook ürünlere nazaran yüzde 24 daha ince ve yüzde 27 daha hafif kılıyor. Böylesine ince gövdesi sayesinde P535, 14 inç notebook ürünlerde kullanılan kasanın içine 15,6 inçlik bir ekranın yerleştirilmesine olanak veriyor.

P535, şık olduğu kadar da güçlüdür. İkinci nesil Intel® CoreTM i7 işlemci ve NVIDIA’nın en yeni GeForce GT 630M grafik kartı ile çalışan P535, üstün CINEMA 3D teknolojisine sahip geniş ekran panelinin yanı sıra rakipsiz performansıyla iftihar etmektedir.   

A540: Gelişkin 4.1 Kanal Ses Çıkışıyla Gözlüksüz 3D Eğlence

Dört çekirdekli ikinci nesil Intel® Core i7 işlemciler ile çalışan A540, gözlük gerektirmeyen 3D ekran paneli, üstün ses efektli SRS sistemi ve 4.1 kanal çıkışlı 3D seslerle tüketicilere komple bir 3D eğlence paketi sunmaktadır. Devrim niteliğindeki CINEMA 3D teknolojisine sahip ekranı sayesinde sinema tutkunları gözleri yorulmadan A540’ın 15,6 inçlik tam HD ve arkadan aydınlatmalı LED ekranında kişiyi sarmalayan 3D içeriklerin keyfini çıkaracaklar. NVIDIA® GT555M grafik kartı; HD filmler izlerken, oyun oynarken veya videolar üzerinde düzenleme yaparken önemli oranda ilave beygir gücü sağlar. A540, kullanıcıların 3D görüntü ve videolarını kişiselleştirebilecekleri 3D bir düzenleme programına da sahip olacak. 

LG V300: Üstün Nitelikli Ekran Teknolojisine Sahip LG’nin İlk Hepsi Bir Arada Bilgisayarı

İkinci nesil Intel® CoreTM i7 işlemciyle ilk olarak 2011’de tanıtılan V300, LG’nin FPR 3D teknolojisi ile IPS ekrana sahip ilk hepsi bir arada bilgisayarı. FPR teknolojisi sayesinde V300 gözlerin yorulmasına neden olmadan 23 inç tam HD ekranda en canlı ve sarmalayan tam HD 3D bir seyir deneyimi sunuyor. Bunun yanı sıra IPS ekran, görme açısını önemli oranda genişleterek 178 dereceye ulaştırıyor ve kullanıcıların çoklu medya içeriğini üstün görüntü kalitesiyle izlemesine olanak veriyor. Çift kamera dokunma sensörüne sahip olan diğer hepsi bir arada rakip bilgisayarlardan farklı olarak V300 üstün çoklu dokunma deneyimi sunan üçlü kamera sistemiyle donatılmıştır.  
LG, Süper Ultrabook™ Serileri ile yeni 3D notebook modellerini 2012’nin ilk üç ayı içinde piyasaya sürecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları