18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LG, CES 2012de Google TVyi Tanıtıyor
10 Ocak 2012 Salı 11:24

LG, CES 2012'de Google TV'yi Tanıtıyor

Android OS İşletim Sistemi’ni LG’nin 3D ve Smart TV Teknolojileri ile Birleştiren LG Google TV, Tüketicilere Yeni ve Çekici Bir Ev Eğlence Seçeneği Sunuyor

LG Electronics, Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) uzun zamandır heyecanla beklenen Google TV ürününü tanıtacak. Google TV ile LG Smart TV, Google’ın Android OS İşletim Sisteminin bilinirliğini, LG’nin 3D ve Smart TV teknolojilerinin rahatlığı ve konforu ile birleştirerek tüketicilere yeni ve çekici bir ev eğlencesi seçeneği sunuyor.

“LG sürekli olarak tüketicilere ev eğlencesinde, en üst seviyede mükemmellik ve rahatlık getiren daha geniş seçenekler sunmak için gayret gösteriyor” diyen LG Electronics Ev Eğlencesi Bölümü Başkanı ve CEO’su Havis Kwon, sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Google TV ile LG, Google’ın yerleşmiş Android işletim sistemini LG’nin kendini kanıtlamış 3D ve Smart TV Teknolojileri ile birleştirerek tüketicilere yeni ve büyüleyici bir TV deneyimi sunuyor.”

LG Google TV’nin en çekici özelliği, Android tabanlı kullanıcı ara yüzü ile birlikte sunulan LG tarafından tasarlanmış Sihirli Qwerty Kumanda teknolojisinin sağladığı kullanım kolaylığı. LG Google TV’nin kullanıcı ara yüzü ve ana ekranı, içerikleri kolayca taramak ve seçim yapmak üzere tasarlanmış. Arama, sosyal ağ ve TV fonksiyonlarının eş zamanlı olarak yürütüldüğü çoklu görevlendirme de yapılabiliyor. LG’nin Sihirli Kumandasının kullanıcı dostu özelliklerini QWERTY klavye ile birleştiren Sihirli Qwerty Kumandayı kullanarak kullanıcı ara yüzüne kolaylıkla erişmek mümkün.

LG CINEMA 3D teknolojisine sahip LG Google TV konforlu, seyredeni çevreleyen ve rahat bir 3D TV izleme deneyimi sağlıyor. LG'nin kendisine ait FPR teknolojisine sahip CINEMA 3D gözlükleri ise pilsiz, rahat, hafif ve uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. 2D’den 3D’ye dönüştürme fonksiyonu sayesinde kumandaya sadece bir kez dokunarak 2D özelliğindeki herhangi bir programı veya filmi 3D olarak izleyebilirsiniz. Bu da LG Google TV’yi 3D modunda kullanıldığında geniş bir aile ve arkadaş grubu tarafından izlenmek için ideal kılıyor.

LG, Google TV’nin yanı sıra kendisine ait Smart TV platformunu, LG düz ekran TV’lerin yüzde 60’ından fazlasında bulunacak olan ve gelecek yıl tanıtılması planlanan NetCast üzerinden geliştirmeyi sürdürecek. Gittikçe artan içerik ve hizmet seçenekleri ile LG Smart TV platformu, tüketicilere benzersiz kullanıcı deneyimleri sunmaya devam edecek. 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları