23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LET’s Design The Future Finalistleri Belirlendi
10 Ağustos 2012 Cuma 12:30

LET’s Design The Future Finalistleri Belirlendi

Türkiye ve Hollanda’da eş zamanlı gerçekleştirilen LET’s Design The Future Proje Yarışması’nda finale kalan öğrenciler belli oldu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencisi Mehmet Gökhan Karatoy, Türkiye ve Hollanda’da eş zamanlı düzenlenen 350 öğrencinin katıldığı “LET’s Design The Future” proje yarışmasında finale kaldı.

Türkiye-Hollanda diplomatik ilişkilerinin 400'üncü yıldönümü dolayısıyla iki ülkede eş zamanlı başlatılan "Let's Design The Future" proje yarışmasına katılan 350 öğrenciden 9’u Hollanda’da düzenlenen yarı finalin ardından 3 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek finalde yarışmaya hak kazandı.

Eureko Sigorta, üyesi olduğu Hollanda menşeli uluslararası sigorta grubu Achmea ve banka sigortacılığındaki iş ortağı Garanti Bankası'yla birlikte üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği "Let's Design The Future" proje yarışmasının yarı finalini Hollanda'da yaptı. "Gençlerin paralarını daha iyi yönetebilmek için nasıl bir dijital platforma ihtiyaçları var?" sorusuna yanıt veren yaklaşık 350 Türk ve Hollandalı üniversite öğrencisinden 15'i fikirleriyle yarı finalde yarıştı. Yarı finalde yarışan öğrencilerden 9’u ise fikirlerini İstanbul’da düzenlenecek finalde Eureko Sigorta, Achmea ve Garanti Bankası yöneticilerine sunma fırsatı yakaladı.

Boğaziçi Üniversitesi'nden Ahmet Dursun, Radboud Üniversitesi'nden Jon Maas ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Ece Şirin "Günlük Finans Yönetimi", Şehir Üniversitesi'nden Halil Enver Soylu, Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Alaz Dağlar ve Vrije Üniversitesi'nden Telle Patricia Van Zadelhoff "Kolektif Akıl", İTÜ'den Esra Çalışkan, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden Mehmet Gökhan Karatoy ve Bocconi Üniversitesi'nden Cem Ferit Dağdelen "Kredibilite Ağı" projeleriyle finale kalan öğrenciler oldular.

Finalde, Türk ve Hollandalı üniversite öğrencileri fikirlerini geliştirerek bir proje sunumuna dönüştürecekler. Finalde dereceye giren öğrenciler, Achmea, Eureko Sigorta ve Garantı Bankası’nda kariyer fırsatı da yakalayacak ve bir haftalık değişim programı kapsamında Türk öğrenciler Hollanda’yı, Hollandalı öğrenciler Türkiye’yi tanıma fırsatı elde edecekler.

Finale kalan öğrencileri ve projeleri Eureko Sigorta Genel Müdürü Okan Utkueri, Garanti Bankası Ürün Geliştirme ve İnovasyon Yöneticisi Öznur Metine, Achmea grubu üyesi Interpolis’in CEO’su Jake Buckens, Interpolis Strateji ve İnovasyon Uzmanı Tim van Letht, Interpolis İş Geliştirme Yöneticisi Irene van den Brink’ten oluşan jüri belirledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları