05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lenovodan Ideapad Serisi
03 Eylül 2008 Çarşamba 14:45

Lenovo'dan Ideapad Serisi

Lenovo, yeni dizüstü bilgisayar serisi Ideapad'ı düzenlediği lansman toplantısında tanıttı.

Dünya"nın en büyük bilgisayar üreticilerinden Lenovo, teknolojik özellikleri ile olduğu kadar tasarımı ile de öne çıkan ve kişisel kullanıcılara yönelik Ideapad ismini verdiği yeni ürün serisi ile kişisel bilgisayar pazarına iddialı bir giriş yapıyor. Lenovo, Ideapad ismini verdiği yeni dizüstü bilgisayar serisini Suada"da düzenlediği lansman ile tanıttı. Toprak Sergen"in sunuculuğunu yaptığı gecede, ünlü manken Çağla Şikel özel dans gösterisiyle, DJ Suat Ateşdağlı ise müthiş müzik performansıyla göz doldurdu.

Lenovo Türkiye Müdürü Faik Burhanoğlu, Lenovo"nun Türkiye stratejilerini ve hedeflerini anlattı. Burhanoğlu, Türkiye"nin Lenovo için Rusya, Brezilya, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan"la birlikte 6 öncelikli pazardan biri olarak konumlandığını belirterek, "Lenovo dünyanın en büyük markalarından biri, Türkiye"de de tıpkı dünyadaki gibi bir sıralama içinde yer almalı. Son kullanıcı pazarına girdikten sonraki öncelikli hedefimiz ise ilk üç ay içerisinde pazarda ilk 10 firma arasında yer almak olacak. Ama asıl amacımız satış kanalları ve dağıtıcılar üzerinden kontrollü olarak büyümektir." dedi.

Lenovo EMEA bölgesi Başkanı ve Lenovo Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Milko Van Duijl ise Avrupa kişisel bilgisayar pazarını değerlendirerek Lenovo için Türkiye"nin önemini anlattı ve şunları söyledi : "Türkiye bizim için stratejik açıdan önemli bir pazar. Gelişmiş satın alma davranışları sergileyen gelişmekte olan bir pazar. Bu sebeple EMEA bölgesindeki pek çok ülkeden önce tüketici ürünlerimizi ilk olarak bu pazara sunmak gibi radikal bir adım attık." Milko Van Duijl, Çin"de üç yıl gibi kısa bir sürede çok iş başardıklarını, marka tanınırlığının Coca Cola kadar fazla olduğunu belirterek, Türkiye"de de bunu başarmak istediklerini sözlerine ekledi. Duijl, "Tüketici ürünlerimizi Türkiye"ye getirmekten mutlu ve gururluyuz. Yeni ürünlerimizin dizayn, kalite ve değerinin size mutlu bir şaşkınlık yaratacağından eminim. Tüketici ürün kolumuzla Türkiye"de başarı sağlamayı umuyorum." dedi.

(A1Haber)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları