04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lenovoda Üst Düzey Atama
02 Nisan 2012 Pazartesi 21:07

Lenovo'da Üst Düzey Atama

Dünyanın ikinci en büyük PC üreticisi Lenovo, Gianfranco Lanci’yi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve EMEA Bölgesinden Sorumlu Başkan olarak atadı.

Daha önce Acer’in CEO’su olarak görev yapan Lanci, bundan böyle Lenovo’nun bölgedeki hızlı büyümesine liderlik yapacak. Son iki yıldır dünyanın en hızlı büyüyen PC şirketi olan Lenovo, geçtiğimiz yıl Alman Medion şirketini de alarak Avrupa’daki büyümesini hızlandırdı. Lanci, hedefini “2013 yılı itibariyle Lenovo’yu EMEA bölgesinin ilk üç PC şirketinden biri haline getirmek” olarak açıkladı.

Gianfranco Lanci “Geçtiğimiz yıl PC pazarındaki birçok oyuncu için karışık ve belirsizlik dolu bir yol olurken bizim stratejimiz hep açık ve tutarlı bir şekilde THINK markasının mirasını koruyarak büyütmek ve yeni ülkelerde tüketici pazarındaki boşluğu hedeflemek oldu. Rusya ve Almanya pazarlarında tüketici sektöründe oldukça güçlüyüz, stratejimizin bir parçası da IDEA tüketici ürünlerini de EMEA bölgesinde birçok ülkede sunmak olacak” dedi.

Lenovo CEO’su Yuanqing Yang, Lanci’nin atanmasına ilişkin “Lenovo olarak PC-Plus diye adlandırılan, PC’nin milyonlarca insan ve şirketin yaşamında merkez olan, ayrıca tablet ve akıllı telefonla birlikte, akıllı TV’lerin ekosisteminin de kalbinde yer aldığı yeni çağa girdiğimizin bilincindeyiz. Bu yeni çağda ticari alanları kazanmaya devam etmenin yanı sıra PC ve kişisel teknolojik cihazlarla tüketici alanındaki varlığımızı globalde artırmamız gerektiğini düşünüyoruz. Gianfranco Lanci önemli tecrübesi, liderlik vasıfları ve uzmanlığıyla Lenovo’nun bu alanlarına hitap ediyor. Eminim ki Lanci deneyimi ile hem EMEA bölgesi hem de dünya çapında bu hedeflere ulaşmamıza yardımcı olacaktır.” dedi.

Gianfranco Lanci’nin 2 Nisan itibariyle Lenovo EMEA bölgesine Başkan olarak atanması Lenovo’nun bölge yapısının 4 yeni coğrafi bölge olarak yeniden yapılandırılmasından sonra gerçekleşti. Buna göre şirketin bölgeleri EMEA, APLA (Asya Pasifik ve Latin Amerika) Çin ve Kuzey Amerika’dan oluşuyor. Lenovo, yakın zamanda açıkladığı 3.çeyrek finansal raporuna göre gelişen pazarlardaki PC yarışında %14’lük rekor büyüme, rekor kar ve hemen her bölge ve ürün segmentinde kazanımlar ve PC-Plus jenerasyonunun ihtiyacına yanıt veren heyecan verici ürünlerle bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları