17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Leadcom, Türkiye’de Yatırımlarını Artırıyor
27 Kasım 2007 Salı 11:43

Leadcom, Türkiye’de Yatırımlarını Artırıyor

Leadcom, Türkiye pazarına yatırımlarını artırıyor. Leadcom’un hedefi, Türkiye telekomünikasyon pazarının önde gelen oyuncuları arasına girmek.

Telekomünikasyon çözümlerinde bir dünya lideri olan Leadcom, Türkiye’deki faaliyetlerini yoğunlaştırıyor. 20 Kasım’da yapılan basın toplantısıyla Türkiye pazarına ilişkin gelecek planlarını açıklayan Leadcom, ağ çözümlerinde edindiği global deneyimi Türkiye pazarına taşımayı sürdürecek. Leadcom, Türkiye telekomünikasyon pazarının önde gelen oyuncuları arasına girmeyi hedefliyor.

Toplantıda bir konuşma yapan Leadcom CEO’su Aric Alcalay, Leadcom Türkiye’nin 2007 yılında 7 milyon dolara yakın ciro elde ettiğini, 2008’de ise %50 büyüme ve 10 milyon dolar civarında ciro hedeflediğini söyledi. 2000 yılından bu yana Türkiye pazarında faaliyet gösterdiklerini ifade eden Alcalay, son 7 yılda güçlü iş ortaklıklarıyla istikrarlı bir büyüme sergilediklerini ve hizmet portföylerini sürekli genişlettiklerini belirtti.

Alcalay şunları kaydetti: “70 milyonu aşkın nüfusa sahip Türkiye’de telekomünikasyon pazarı büyük bir potansiyel taşıyor ve dünyanın 13’üncü büyük telekom pazarı konumunda bulunuyor. Türk firmalar yeni nesil teknolojileri çok hızlı benimsiyor. Leadcom, global uzmanlığıyla bu pazarı daha da geliştirmeyi hedefliyor. Türkiye pazarına yatırımlarımız artarak devam edecek. Türkiye’yi çok önemli bir üs olarak görüyoruz. Gelecekte Bağımsız Devletler Topluluğu’na açılmayı ve bu bölgelere hizmet götürebilmek için Türkiye’yi bir üs olarak kullanmayı planlıyoruz.”

Toplantıda, Leadcom Türkiye Genel Müdürü Cüneyt Gezer 3G konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de şu anda 3G lisansı olmadığını ve geçici lisans verildiğini söyleyen Gezer, üretici firmaların, ekipmanlarını operatörlere beğendirmek için deneme sahaları kurduğunu, bu firmaların %90’ının 3G deneme sahalarını Leadcom’un kurduğunu belirtti. Gezer, 3G ihalesi gerçekleştikten sonra, ekipman bilgisi ve deneyimine sahip fazla taşeron olmadığı için, Leadcom’un kurulumlarda büyük pay sahibi olacağını da sözlerine ekledi.

Telekomda Bir Dünya Lideri

Leadcom, uluslararası arenada telekomünikasyon sektörüne yönelik çözüm ve hizmetler sunuyor; bunların uygulama ve yönetiminde firmalara yardımcı oluyor. Kendini bir sistem entegratörü, katma değerli satıcı ve profesyonel hizmet sağlayıcısı olarak tanımlayan Leadcom’un merkezi İsrail’de bulunuyor. Şirket, 4 kıtada (Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya), 50’yi aşkın ülkede, 34 ofis ve yaklaşık 1.800 çalışan ile hizmet veriyor.

Leadcom, tüm dünyada kablosuz iletişim ağları, telekom ağları, aktarım ve bağlantı, katma değerli platformlar, altyapı ve inşaat mühendisliği, kurumsal çözümler, akıllı bina ve güvenlik çözümleri ile telekom çözümleri alanlarında faaliyet gösteriyor.

Leadcom’un uzmanlığı, anahtar teslimi bir iletişim ağı uygulamasının bütün bileşenlerini kapsıyor. Bu çerçevede şirket, planlama, tasarım ve mühendislik; ihtiyaç tanımlaması ve analiz; ekipman ve uygulama tedariği; kapsamlı altyapı kurulumu; iletişim ağı optimizasyonu; operasyon, bakım ve müşteri hizmetleri; sistem ve iletişim ağı entegrasyonu; kurulum ve yetkilendirme konularında müşterilerine yardımcı oluyor.

Leadcom, her biri kendi alanında lider olan firmalarla işbirliği yapıyor. Leadcom iş ortakları arasında, Nortel, Cisco, Samsung, Avaya, Ericsson, Huawei ve Nokia Siemens Networks gibi firmalar yer alıyor.

Leadcom, geniş teknoloji bilgisi, dünya çapında karmaşık projelerde edindiği uygulama deneyimi ve marka bağımsız proje anlayışı ile rakiplerinden ayrılıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları