14 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lara Fabian ve Kenneth Cole Marka 2007de
20 Kasım 2007 Salı 12:05

Lara Fabian ve Kenneth Cole Marka 2007'de

bu yıl 8.si düzenlenen MARKA Konferansı tüm hızıyla olağanüstü bir buluşmaya hazırlanıyor. Konferansın bu seneki sürpriz konukları arasında Kenneth Cole ve Lara Fabian var.

Yürekli tarafından düzenlenen ve her geçen sene etkileyici konuşmacılarıyla iz bırakan Türkiye’nin en güçlü platformlarından MARKA Konferansı, 13 - 14 Aralık 2007 tarihlerinde Çırağan Palace Kempsinki’de yine eşsiz bir deneyim vadediyor. Geçtiğimiz ay toplam 14 konuğundan 4’ünü açıklandğı Konferansın tüm konukları ise Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör’ün yaptığı bir sunumla duyuruldu. Bu seneki sürpriz konuk dünyaca ünlü bir müzisyen olan Lara Fabian.

Konuşmasında MARKA Konferansları’nın artık sınırları Türkiye’yi aşan ve dünyaca tanınan, kendi alanındaki en önemli etkinliklerden biri haline geldiğini vurgulayan Ayşegül Yürekli Şengör “Yabancı basında da haberleri sıkça yer bulan MARKA Konferansının, özellikle yüksek kalibredeki konuşmacılar arasında bilinirliği çok yüksek” dedi. Tüm konuşmacılarını Türkiye’nin tanıtımı için birer potansiyel elçi olarak gördüklerini söyleyen Ayşegül Yürekli Şengör “MARKA Konferansları’nın konuşmacıları sahnede en iyi performanslarını göstermeleri gerektiğini bilerek ve hissederek İstanbul’a geliyorlar. Başka hiçbir konferansa yapmadıkları kadar ön çalışma ve prova yapıyorlar. Bunun tabii ki bir ödülü olmalı. O da konuşmacılarımızı en özel koşullarda ağırladığımız “özel yürekli deneyimi”yle sağlanıyor. MARKA Konferansları’nın sadece katılımcılarımız ve sponsorlarımız değil konuşmacılarımız için de çok özel bir deneyime dönüşmesini ve unutlmaz bir anıya dönüşmesini sağlıyoruz” dedi.

Bu yıl her zamankinden daha büyük bir sahne şovu hazırlığında olduklarını belirten Ayşegül Yürekli Şengör “MARKA Konferansı’ndaki etkileşim ve öğrenmenin maksimum düzeyde olmasının en önemli nedenlerinden biri de show tasarımına verdiğimiz önemdir. Sahne gösterilerimiz konusunda ilham kaynağımız hiçbir zaman dünyadaki diğer konferanslar olamadı, çünkü dünyanın hiçbir yerinde MARKA Konferansları’nın anlayışında bir çalışma yok. Bizim show konusundaki ilham kaynağımız Oscar Academy Awards, Cirque du Soleil, Jean Michelle Jarre’ın Tokyo konseri gibi performansa dayalı dünya çapındaki sahne gösterileri oluyor.” diye sözlerini tamamladı.

MARKA 2007’de uluslararası bir süperstar.

Dünyanın en prestijli müzik ve sanat okullarından biri olan Brüksel Kraliyet Konservatuarı’na 8 yaşında kabul edilen Lara Fabian, Fransızca şarkıları seslendirdiği albümleriyle Avrupa’nın “en çok satan şarkıcıları” arasında bulunuyor. Dünya çapında 10 milyonun üstünde albüm satışı elde eden ünlü sanatçı İtalyanca, Fransızca ve İngilizce’ye hakimiyeti ve müziğinin evrensel diliyle tüm dünya kültürlerini etkisi altına aldı. Sanatçı, MARKA 2007 sahnesinde müzikal bir sahne söyleşisiyle katılımcıları büyüleyecek.

Kenneth Cole MARKA 2007’de

Marka 2007’nin ilk açıklanan ismi, Kenneth Cole. Devleşen bir perakende imparatorluğunun ve dahiyane satış fikirlerinin yaratıcısı Cole, AIDS ve evsizler için liderlik yaptığı örnek projeler ile markasının değerini arttıran bir işkolik, bir hayırsever. Marka 2007’ye ana sponsor World’ün özel davetlisi olarak katılacak Amerikalı ünlü tasarımcı ve işadamı Kenneth Cole; konferansta markaların yaratıcı, kârlı, toplumsal bilinci yüksek iş modelleriyle yönetilmesinin arkasındaki sağlam temelleri anlatacak. Cole, Marka 2007’ye özel sunumunda; başarma azmini, içgüdülerini ve ruhunu kullanarak nasıl bir perakende devi olduğuna ve Kenneth Cole Productions markasının önlenemeyen yükselişine de değinecek.

Onsuz bir Marka Konferansı düşünülemez!...

8 yıldır tüm MARKA Konferansları’nı yöneten Cunningham, benzersiz bir konferansı daha yönetmeye hazırlanıyor. MARKA katılımcılarında bağımlılık yaratan BJ; provokatif yorumları, eşsiz üslubu, hazır cevaplığı, esprileri ve kişiliğiyle konferansa her yıl ayrı bir renk katıyor. “MARKA Konferansı ruhuyla ve heyecanıyla bana yıl boyu etkisi geçmeyen bir enerji veriyor. Bu ayrıcalıktan vazgeçmem” diyen BJ, bu yıl yine MARKA 2007 günlerine imzasını atacak.

İlham Ekonomisinde Hayatta Kalabilmek

Finlandiya’daki TBWA\PHS’in CEO’su, sembolleşmiş başarılı reklamcı Petteri Kilpenen Marka 2007’de Geleceğin Pazarlama Dünyası’nı anlatacak. Şirketleri başarıyla yönetmek, en iyi yetenek ve en yeni müşteriler için rekabet, çalışan memnuniyeti, onlar için ilham veren bir hedef olmak, tüketicilerle kurulacak yakın marka teması… Peki bu kavramların hepsini kavrayan bir soru “Şirketinizin yönetimi marka güdümlü bu yeni dünyada yeralmaya hazır mı?”…Hepsinin yanıtlarını senenin en büyük konferansı Marka 2007’de Kilpenen’in sunumunda bulmak mümkün olacak.

İkonlaşmış markayı ikon haline getiren nedir?

Millward Brown - Başkan Yardımcısı ve Baş Global Analisti Nigel Hollis’te Marka 2007’nin en dikkat çekici konuklarından birisi. Pazarlama iletişimi, marka yaratma ve geliştirme konularındaki uzmanlığı ile 26 yıllık bir deneyimi bünyesinde barındıran Nigel Hollis, bugün tüm dünyanın merakla takip ettiği pazarlama forumlarının vazgeçilmez başrol oyuncularının başını çekiyor. Dünyanın ileri gelen pazar araştırma kökenli marka danışmanlığı firmalarından Millward Brown’un Başkan Yardımcısı ve Baş Global Analisti olan Hollis, ikonlaşmış markaların uzun vadeli başarıları için ne gibi stratejiler uyguladığı konusunda çarpıcı örnekler verecek. Hollis, MARKA 2007’de popüler kültürün bir parçası olan, tutkuyla bağlanılan ikon markaları diğerlerinden ayıran özellikleri deşifre edecek.

MARKA 2007’de Cocaine

2006 yılında Cocaine adında bir enerji içeceği genç tüketicilerin hayatına girdi. Buzdolabında süt kutusunun yanında sakin sakin duracak bir içecek olmayacağı ilk günden belliydi. Ama bu genç markanın hayatı beklenenden çok daha maceralı oldu. Tartışmalı ismine gösterilen tepkilerle marka bilinirliği inanılmaz bir hızla yükselen Cocaine, pazarın en çok sözü edilen içeceklerinden biri haline geldi. Ta ki marka adı yasal düzenlemelere uygun bulunmayıp, raflardan toplatılana kadar. Hakkındaki tüm tartışmaları bir kaldıraç olarak kullanmayı bilen Cocaine yönetimi “No name” markasıyla yeniden tüketicisiyle buluştu. Bu ilgi çekici ve heyecan dolu marka vakasını yaratıcısı ve sahibi Redux - Kurucu ve Ana Hissedarı Jamey Kirby Cocaine’i anlatacak.

Değişen dünyada yakın iletişim: X degrees of digital marketing

Dünya artık başdöndürücü bir hızla değişiyor. Kişilerin ihtiyaçları, bilginin ulaşılmazlığı, tüketimin hızı, iletişimin şekli, kısaca bir marka için kritik olan her faktör bu başdöndürücü değişimin içinde yer alıyor. Internet, mobilite, bilgisayarlar tüm bu değişimi körüklerken, markaların müşterileriyle olan iletişimine yeni bir yön veriyor. Artık alternatif pazarlama ya da yeni mecra olarak bildiğimiz yöntemler, alternatif değil, yeni hiç değil. Sosyal ağlar, kendini ifade etme, interaktivite, WOM gibi müşterilerin kendini bu takımın bir parçası olarak hissedeceği yöntemler biz markalar için olmazsa olmaz iletişim kavramı haline geliyor. Peki bu yeni dünyada, marka yaratmak veya marka olarak varlığını devam ettirebilmek için kritik başarı faktörleri nelerdir? X degrees of digital marketing’de bu önemli sorunun cevabını Turkcell - Katma Değerli Servisler Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar verecek.

Güzellik anlayışınızda ezberlerinizi bozmaya hazır olun!...

Bir moda dergisine 3 dakika boyunca göz gezdiren kadınların %75’inin kendilerini depresif ve suçlu hissetmeleri, kendilerinden utanmaları, size de “ters giden bir şeyler var” dedirtmiyor mu? Dove Gerçek Güzellik Kampanyası, bilinçaltımıza yerleştirilen klişelerin, trendlerin, etiketlerin ve güzelliğin tanımını çarpıtan ezberlerini bozuyor; toplumu gerçek güzelliğin basmakalıp kavramlardan kurtarılmış bir tanımını yapmaya davet ediyor. Dove’un “her gün daha fazla kadının kendisini güzel hissetmesini sağlamak” vizyonu ile çıktığı, toplumsal bilinci yüksek bu marka yolculuğunu Unilever - Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Yalım Uzun anlatacak. Uzun sunumunu Ogilvy & Mather Planning Partner’ı Hilary Woods’un katılımıyla gerçekleştirecek.

MARKA 2007’de wellness

Yükselen yaşam eğilimi wellness sadece stres dolu bir yaşam süren şehirli insan için değil, günümüzün yaşam markaları için de çok etkili bir çıkış noktası... Yaşam biçimi olarak wellness Giorgio Armani, Philippe Starck, Formula 1, Mercedes Benz, Prada, BMW gibi markalar için artık vazgeçilmez bir iletişim uslubu haline geldi. Sağlıklı yaşam, konfor ve kendini iyi hissetme kavramlarını tasarım ve teknolojiyle bulusturan Technogym, öncülüğünü yaptığı wellness kavramını diğer markalarla yaptığı işbirlikleriyle nasıl yaygınlaştırıyor? Kurumların ve markaların wellness kavramına yaklaşımlarını ve bunun hem marka iletişimine hem de marka gücüne katkısını, Technogym İş Geliştirme Direktörü Tony Majakas MARKA 2007’de anlatacak.

Açık Radyo’dan Markalara Manifesto

Sıra dışı, demokratik, özgür ve bağımsız... Hepsinden önemlisi ilkeli ve tutarlı... Türkiye’de tüm bu değerleri büyük bir istikrarla sahiplenen önemli bir marka var: Açık Radyo. 12. yayın yılını geçen ay geride bırakan Açık Radyo’nun fikir babaları ve kurucuları arasında yer alan ve 12 yıldır radyonun yayın yönetmenliğini yürüten Ömer Madra, MARKA 2007’de markalara eleştirel bir ayna tutmaya hazırlanıyor. Şirket özel çıkarlarının kamusal ve insani çıkarların, hatta gezegenin bekasının dahi önüne geçebildiği dünyamızda, marka karşıtı duruşunu büyük bir kararlılıkla sürdürüyor. Dr. Madra, MARKA 2007’de de bu görüşlerinden taviz vermeyecek.

Yazılı basın - Marka ilişkisinin geleceği nelere gebe

Meslek hayatının ilk yıllarından itibaren The Wall Street Journal, Esquire, Rolling Stone gibi prestijli mecralarda deneyim kazanmış olan Fortune Dergisi - Uluslararası Editörü. Friedman, Life Dergisi’nde çeşitli yönetim pozisyonlarında uzun yıllar çalıştı. Yazılı basındaki istikrarlı başarısını, bilgi ve birikimini belgesel ve kısa metrajlı filmlere de aktarmayı başarmış Friedman, Singapur ve Hong Kong gibi önemli film festivallerinde de ödül kazanmış başarılı, tutkulu bir haberci... 2000 yılından beri Fortune Dergisi’nde, Avrupa ve Asya pazarlarından sorumlu olan deneyimli editör; görsel ve dijital mecranın yükselişi sürerken, yazılı mecra ve markalar arasındaki ilişkinin sorgulanan geleceğine MARKA 2007’de ışık tutacak.

O konuştuğunda tüm moda dünyası dinliyor..

Konuşmaya başladığı zaman Giorgio Armani, Michael Kors, Calvin Klein gibi isimlerin susarak not almaya başladığı tasarım direktörü, trend tahmincisi ve ürün geliştirme dehası olarak tüm dünyada tanınan Barbara Kennington, MARKA 2007’de 2008/2009 trend raporunu açıklıyor. Yayınladığı trend analizleriyle dünya moda ve tasarım endüstrisini peşinden sürükleyen Kennington, şimdilerde tüm hünerini kurulma aşamasından dahil olduğu ve halen de kreatif direktörlüğünü yaptığı, dünyanın en güçlü trend haber portalı WGSN’de sergilemeye devam ediyor. Kennington, konferanstaki sunumunda markaların peşinden sürükleneceği yepyeni kavramsal gelişmeleri anlatacak.

Beynin doğası ve Budizm dokunuşu Marka 2007’de...

Günümüzün en tanınmış Avrupalı Tibet rahipleri arasında yer alan, relativite, algı, bilinç, düşünce, mutluluk gibi kavramları Budizm bakış açısıyla inceleyen Lama Shenphen Rinpoche, MARKA 2007’yi unutulmaz bir düşünce ayinine dönüştürecek. İsimler, etiketler ve madde bugün içinde yaşadığımız dünyanın vazgeçilmez gerçekleri. Tüm bunların olmadığını hayal ettiğimiz zaman ise yepyeni bir yolculuk başlıyor: Boşluk… Lama Shenphen Rinpoche, MARKA 2007’de yepyeni paradigmalar oluşturacak.

Tüketici-marka ilişkisinde hipnoz

Bu senenin şimdilik açıklanan son konuğu İngiltere’nin en önemli markalarına sunduğu pazarlama ve iletişim çözümleriyle birçok uluslararası ödül kazanmış olan Jim Brackin. Güçlü kariyer çizgisinin yanı sıra İngiltere’nin sayılı hipnoterapistleri ve NLP uzmanları arasında yer alan Brackin; sunumunda hipnoz, bilinçaltı, davranış psikolojisi ve iletişim araçları bir araya geldiğinde tüketici-marka ilişkisinde nasıl mucizevi etkiler yaratıldığını paylaşacak. Konferanstaki katılımcılara deneysel bir hipnoterapi seansı deneyimi yaşatacak olan Brackin’ın amacı yepyeni bir perspektifle marka ve tüketici arasındaki ilişkiye açıklama getirmek.

Elektro Violin’in Divası Marka 2007’de nefesleri kesecek…

Her geçen sene başarı ve heyecan çıtasını daha da yükselten konferansta bu sene müzikler yine dikkat çekecek. Elektro Violin’in divası Passion Flower’ın (Ute Apfelstedt) Avrupa’nın gece kulübü, sanat ve müzik merkezi Amsterdam’dan gelen nefes kesen elektro violin şovu tüm katılımcılar için unutulmaz bir müzik şöleni sunacak.

MARKA bu yıl her zamankinden daha sihirli!

Sihrin gücü mantığın sınırlarını zorlayacak. Gözleriniz, beyniniz ve tüm dikkatiniz bile yaşayacağınız şaşkınlığı engelleyemeyecek. Dünyaca ünlü sihirbaz François Chapman, 13-14 Aralık’ta, MARKA 2007 konferans katılımcılarına uzun yıllar unutamayacakları bir gösteri sunacak.

www.facebook.com

Facebook’ta Facebook’u tartışacağız. Daha doğrusu konferanstan once neredeyse …. aydır MARKA 2007 katılımcıları Facebook’ta Facebook’un başarısının gerekçelerini, günümüz markası için önemini ve geleceğini tartışıyor. Haftalar boyunca yüzlerce katılımcıyla sürecek tartışma MARKA 2007 sahnesinde noktalanacak.

MARKA 2007 Büyük Yarışma

Her yıl katılımcıların büyük bir heyecanla katıldıkları yarışma, bu yıl da büyük ödüllerle hızını artırıyor. MARKA 2007’nin bilgiye ve hıza dayalı sürprizlerle dolu yarışması heyecan, eğlence ve öğrenmeyi MARKA 2007’nin her anına yayacak.

Şimdi destek verin, geleceği şimdi değiştirin!

MARKA Konferansı bu yıl da gücünü çok değerli bir amaç için kullanmaya devam ediyor. Geçen yıl, 2006 Çocuk için MARKA 2006 projesi kapsamında yapılan bağışlar yerini buldu. Güneydoğu Anadolu’daki çocuklarımız eğitim hayatlarına umut dolu bir başlangıç yaptı. Çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyen bu proje sayesinde onlar geleceğe daha aydınlık gözlerle bakıyor. MARKA 2007; kendi alanında lider marka olmanın sorumluluğuyla bu sene de AÇEV’le ortaklaşa yürüttüğü projede Güneydoğu Anadolu’da okul öncesi eğitim olanağı bulamayan 0-6 yaş arasındaki çocuklarımıza eğitimde eşitlik sağlamayı amaçlıyor.

Yürekli tarafından 8 yıldır düzenlenen ve her yıl 1000’in üzerinde üst düzey yöneticinin izlediği MARKA 2007 uluslararası bir konferans olma niteliğine sahiptir. Daha birçok ünlü isim ve sürprizler, etkileyici ve heyecan verici konular, markaların peşinden sürükleneceği yepyeni kavramsal gelişmeler, şaşırtıcı bilgiler ve fark yaratacak ipuçları ile iş dünyasının gündemine oturacak “EN SIKI KONFERANS” MARKA 2007’ye şimdiden yerinizi ayırtın...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları