20 Ocak 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KVK ViewSonic İle Tablet Pazarına Giriyor
20 Temmuz 2012 Cuma 14:00

KVK ViewSonic İle Tablet Pazarına Giriyor

Mobil iletişim ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektöründe Türkiye’nin lider firmalarından KVK, ViewSonic işbirliği ile tablet pazarına adım atıyor.

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden KVK, teknoloji devleriyle işbirliklerine bir yenisini daha ekleyerek Türkiye’de tablet pazarına giriyor. KVK’nın dünya görüntüleme teknolojisinin lideri ve telekomda Amerika pazarının yükselen yıldızı ViewSonic ile işbirliğini duyurduğu lansmanda, Amerika’nın en çok satan tabletleri arasında yer alan ViewPad 10e modeli ilk kez tanıtıldı. İki markanın işbirliği ile Türk tüketicisine 699 TL’den başlayan fiyatlarla ulaşacak olan ViewPad’in bir yılda 300 bin adet satılması hedefleniyor.

Mobil iletişim ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektöründe Türkiye’nin lider firması KVK, dünya devi markalarla işbirliğine bir yenisini katarak Türkiye’de tablet pazarına giriyor. ViewSonic ile yapılan işbirliğinin açıklandığı ve Amerika’nın en çok satan tabletleri arasında yer alan ViewPad 10e modelinin ilk kez tanıtıldığı lansman, KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş ve ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü Hasan Koçyiğit’in ev sahipliğinde gerçekleşti.

Amerika’da en çok satanlar listesine giren ViewPad 10e modelini yaratan ve Türkiye pazarında KVK aracılığıyla tüketiciye ulaşacak olan ViewSonic’in merkez ofisi California’da bulunuyor. ViewSonic; halen Amerika, Avrupa ve Asya’da 30’dan fazla ülkede yerleşik ofisleriyle faaliyet gösteriyor. Masaüstü monitör, projektör ve dijital çerçeve gibi ürünlerde kalitesini kanıtlayan ViewSonic’in bu uzmanlığını tüketici elektroniğine de aktararak akıllı telefon ve tablet modellerini de ürün gamına eklediğini belirten ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü Hasan Koçyiğit, “Viewsonic olarak müşterilerimizin yaşam tarzlarına uygun ürünleri sunmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede tablet ailemizinin yeni üyesi ViewPad 10e’yi Türkiye’nin en büyük teknoloji dağıtıcısı ve servisi KVK’nın katma değeri ile sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız. 125’in üzerinde ülkede 25 yıllık teknoloji deneyimimiz ve güçlü dağıtım ağı ortaklarımızla ViewSonic en üst kalitede ürünleri uygun fiyatlarla sağlamaya devam edecek” dedi.

Görsel görüntüleme teknolojisinde dünya çapında tanınan bir lider olan ViewSonic’in, kendini sürekli yenilikçi teknoloji, ürün ve çözümler sunmaya adayan bir şirket olduğunu belirten Koçyiğit, ViewSonic‘in ekran ürünlerine odaklanarak kalite, güvenilirlik, yenilik ve müşteri hizmeti mükemmeliyeti ilkeleriyle sektörde pek çok ilke imza attığını ifade etti. Koçyiğit, “ViewSonic bugüne kadar hem ürün hem de servisleriyle dünya çapında 2500’ü aşkın ödül kazanmış bir marka. Türkiye pazarına girerken hem ürünümüze hem de işbirliği yaptığımız KVK’nın sektördeki deneyimine çok büyük güven duymaktayız” dedi.

Dünyada tablet penetrasyonunun yüzde 25’ler civarında olduğunu, bu oranın Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de yüzde 35’ler seviyesine ulaştığını ifade eden KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş, dünyada yapılan tüketici eğilim anket ve araştırmalarının tablet penetrasyonunun da tıpkı cep telefonunda olduğu gibi önümüzdeki 3-4 yıl içinde %90’lara erişeceğini gösterdiğini ifade etti. Ermiş, “Bu kadar yeni ve inovatif bir alanda, Türkiye’deki halihazır penetrasyon %0.1’ler seviyesinde. Bu, çok büyük bir potansiyelin varlığını ortaya koyuyor” dedi.

Türkiye’deki tablet penetrasyon oranının dünya örneklerinin çok altında olmasının en önemli nedeninin, çok kaliteli bir android tabletin ekonomik fiyatta bulunmamasının olduğunu belirten Ermiş, “Bugün kaliteli android tabletler 1500-2000 TL arası müşteri fiyatıyla satılıyor. Bu nedenle de geniş kitlelere ulaşmıyor” dedi. Ermiş, ViewSonic ile KVK’nın yaptığı anlaşmayla tüketiciyle tanıştırılacak olan ViewPad 10e’nin çok kaliteli bir tableti ekonomik fiyattan sunmak açısından bir ilk olacağını; bu işbirliği ile tüketiciye kaliteli, teknolojik yenilikçi bir ürünü benzerlerinden yüzde 50 daha uygun fiyatla satın alma imkanı verildiğini açıkladı.

“Piyasanın en kaliteli android tableti iddiasıyla gireceğimiz pazarda bir yıl içinde 300 bin adet tablet satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” diyen Özcan Ermiş, bu hedefle birlikte Türk tüketicisinin tablet penetrasyonunu da dünya seviyelerine çıkarma amacında olduklarını vurguladı. Viewsonic ile ortak hedefleri arasında, sadece bireysel pazarın olmadığını, kurumsal pazarda da Viewsonic’in hem android hem Windows hem de ikisi bir arada çözümlerini sunacaklarını açıklayan Ermiş, KVK’nın Viewsonic ile Fatih Projesi kapsamında da çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

KVK olarak dünyanın en kaliteli tabletlerini incelediklerini ve dünyada görüntüleme teknolojilerinin lideri olan Viewsonic tabletlerine yatırım yapmaya karar kıldıklarını söyleyen Özcan Ermiş, bu kararı almalarının arkasındaki etkenleri şöyle sıraladı: “Dünyanın teknoloji alanında referans kabul edilen pek çok yayını tarafından ViewSonic ürünleri en iyi tabletler arasında gösteriliyor. Nitekim piyasadaki hiçbir tablette olmayan ekran parlaklığıı, son model Android 4.0 işletim sistemi, HDMI, USB ve SD çıkışlarının olması, koruyucu metal gövde, Flash Player destegi ve belki en önemlisi dünyanın en ince tabletlerinden biri olarak mükemmel estetiği dikkatimizi çeken unsurlar oldu. Zaten tüm bu özelliklerinden dolayı Viewsonic Amerika’nın en çok satan tablet markaları arasında yer almaktadır.”    

KVK’nın Mart 2012’den bu yana Huawei ve ZTE gibi dünya devlerinin yanı sıra son olarak ViewSonic ile özel işbirliklerine girerek, liderlik misyonuna uygun ürün ve hizmetleri Türk tüketicisiyle tanıştırdığını söyleyen Özcan Ermiş, bu işbirlikleri kapsamında toplam 46 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdiğini ifade etti. KVK’nın aynı özellikteki ürünleri benzerlerinden ortalama yüzde 20-50 arası fiyat avantajı ile tüketiciye ulaştırdığını ifade eden Özcan Ermiş, “Üstelik bu ürünleri KVK’nın katma değer yaratan hizmet ve servis olanaklarıyla tüketiciye ulaştırıyoruz. ViewPad ile KVK 24 saatte servis güvencesi, kazalara karşı güvence, KVK anti hırsız, KVK bulut, mobil güvenlik gibi pek çok servisi sunuyoruz.” dedi. 

ViewPad 10e Teknik Özellikleri
9.1mm incelik
9.7’’ SuperClear IPS Ekran, 420nits parlaklık
20 GB Depolama (4 GB dahili bellek, 16 GB SDKart hediye), 32GB’a kadar artırılabilir bellek
USB Girişi ve SD kart desteği ve HDMI Çıkışı
Android Ice Cream Sandwich İşletim Sistemi
Alüminyum Metal Alaşımlı Koruyucu Gövde
Adobe® Flash™ Desteği
Viewscene3DTM 3 Boyut, Sezgisel ve Etkileşimli Arayüz
1 Ghz Cortex işlemci
3.5mm kulaklık girişi
5450mAh batarya
1.3 MP kamera
Bluetooth
3G ve Wi-Fi seçenekleri

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları