27 Temmuz 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurumsal Mobilite İçin Nokia E51
25 Ekim 2007 Perşembe 11:30

Kurumsal Mobilite İçin Nokia E51

Nokia, kurumsal mobilite yoluyla şirketlerde personel verimliliğini ve maliyet tasarrufunu daha da artırmaya yönelik Nokia E51 cihazını tanıttı.

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, kurumsal kullanıcıların ve şirket yöneticilerinin gereksinimlerine hitap eden yeni ürün ve çözümlerini tanıttı. Nokia Eseries portföyünün yeni Smartphone ürünü Nokia E51, mobiliteyi ortak iletişim yönünde genişletmeye yönelik Nokia Mobil Tümleşik İletişim çözümleri stratejisiyle bütünleşiyor. Böylece Nokia, kurumsal mobilitenin benimsenmesi yönünde önemli bir adım daha atmış oluyor.

Nokia Eseries, “mobilite açığı”nı kapatıyor
Nokia yetkilileri, bireysel ve kurumsal trendlerin, mobilite çözümlerine olan gereksinimi artırdığını ve İnternet’in merkez bir nokta haline geldiğini belirtiyor. Mobil teknolojinin kişisel ve kurumsal kullanımı arasındaki çizgi giderek inceliyor ve tüketici gereksinimleri, mobil teknolojiye ilişkin yeniliklerin benimsenmesinde güçlü bir rol oynamaya devam ediyor. Nokia, kurumsal kullanıcıların kişisel yaşamlarında sahip oldukları mobiliteye profesyonel yaşamlarında da sahip olacakları bir mobil dünya vizyonunu adım adım gerçekleştiriyor. Oysa geçmişte, son kullanıcı talebini karşılamak ve kayda değer kurumsal fayda sağlamak arasındaki açık, mobil çözümlerin şirketlerce daha stratejik düzeyde benimsenmesini engelliyordu.

Nokia yetkilileri, “mobilite açığını” kapatmak için önemli bir fırsat gördüklerini ve böylece kurumsal kullanıcıların meslektaşları ve müşterileriyle her yerden kolayca ve ekonomik biçimde işbirliği yapmalarını, haberleşmelerini ve işlerini yürütmelerini mümkün kılacaklarını belirtiyorlar. Yetkililer, “Şirketlerin bilgi teknolojilerine (BT) ve geleneksel tümleşik iletişim çözümlerine büyük ölçüde yatırım yaptığı bir ortamda, Nokia tümleşik iletişime mobiliteyi getirerek bu yatırımları genişleten çözümler sunuyor,” diyor.

Örneğin, hem genişbant mobil hem de kablosuz LAN (WLAN) bağlantılarını destekleyen yeni Nokia E51 ve diğer çift modlu Nokia Eseries cihazları ile, kullanıcılar artık tüm kurumsal ve kişisel iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilecek tek bir cihazın gücüne kavuşurken, bir yandan da sabit ve mobil tümleşik iletişimin avantajlarından yararlanabiliyorlar. Nokia E51, Nokia E61i, Nokia E65 ve Nokia E90 Communicator gibi Nokia Eseries cihazları, kurumsal telefon sistemleriyle ve Nokia Intellisync Call Connect for Cisco ya da Nokia Intellisync Call Connect for Alcatel-Lucent vb. Nokia Mobile Tümleşik İletişim çözümleri ile sorunsuz çalışacak şekilde optimize edilmiş bulunuyor. Bu çözümler, kullanıcılara (dahili numara arama, çağrı bekletme, çağrı aktarma ve konferans gibi sabit telefon özellikleri de dahil olmak üzere) tüm iletişimlerini tek bir cihazla yürütme olanağını veriyor. Bu çözümlerle mobil kullanıcılar, telefon görüşmelerini en uygun maliyetlerle, şirket santrali aracılığıyla WLAN ağları üzerinden gerçekleştirerek, aylık kablosuz iletişim ve uluslararası bağlantı maliyetlerini azaltabiliyor.

Taze kan: Nokia E51
Nokia E51, şirketlerin mobil işgücü yatırımlarını koruyarak kurumsal mobilite stratejilerini desteklemek üzere iş gereksinimlerine göre optimize edilmiş cihazlardan oluşan Nokia Eseries portföyünün bir parçasını oluşturuyor. Nokia E90 Communicator, Nokia E61i ve Nokia E65’in arasına katılan Nokia E51, kurumsal kullanıcılara (işlerini ister ofisten yürütüyor, ister uzaktan çalışıyor veya seyahat ediyor olsunlar) hem ekipleriyle birlikte çalışma ve haberleşme hem de kişisel hayatlarıyla temaslarını sürdürme şansı tanıyor.

Nokia Eseries cihazları, Nokia Intellisync mobil yazılım platformu ve Nokia Mobil Tümleşik İletişim çözümlerinin bileşimi, şirketlerin verimlilik ve rekabet avantajında yeni düzeylere erişme potansiyelini önemli ölçüde yükseltiyor. Aynı zamanda, operatörler, servis sağlayıcılar ve sistem entegratörleri için de abone artışını ve yeni teknolojilerin benimsenmesini hızlandırma fırsatları sunuyor.

Sesli iletişim çözümlerindeki liderliğinin yanı sıra Nokia, son kullanıcılar ve her ölçekte şirket için Nokia Intellisync Mobile Suite çözümüyle mobil e-posta erişim fırsatını güçlendirmeye devam ediyor. Halen tüm dünyada 40’ı aşkın operatör, 3,6 milyondan fazla kullanıcı lisansıyla, müşterilerine e-posta çözümleri sunmak için Nokia Intellisync Mobile Suite çözümünü kullanıyor. Nokia Intellisync Mobile Suite, farklı kurumsal gereksinimleri karşılamak üzere esnek (güvenlik duvarının ardında, barındırılan ya da markasız) uygulama modelleri sunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları