26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küresel Rekabette Başarı İçin Dönüşüme Hazırlanmak Gerekiyor
21 Kasım 2007 Çarşamba 12:08

Küresel Rekabette Başarı İçin Dönüşüme Hazırlanmak Gerekiyor

Deloitte Türkiye, geleceğin iş dünyasında yaşanacak değişimin Türkiye için olası sonuçlarının değerlendirildiği 21. Yüzyılın İş Dünyasına Bizim Gözümüzle Bakmak İster misiniz? başlıklı semineri düzenledi.

Deloitte Türkiye, Ankara’da düzenlediği 21. Yüzyılın İş Dünyasına Bizim Gözümüzle Bakmak İster misiniz? başlıklı seminerde 21. yüzyılda Türk iş dünyasında yaşanacak radikal değişimleri ve bunların olası sonuçlarını değerlendirerek, ülkenin küresel rekabet gücünü artırabilmesi için gerekli ön şartları Ankara’daki iş dünyası temsilcileriyle paylaştı.

Bir gün süren seminerde vergi alanındaki düzenlemeler, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları, Basel II, Transfer Fiyatlandırması, Yeni Türk Ticaret Kanunu, Kurumsal Yönetim ve Risk Yönetimi gibi iş dünyasını doğrudan ilgilendiren son derece önemli konular tartışıldı, olası sorunlara karşı kurumlara temel bir yol haritası çizilmeye çalışıldı.

Seminer sonrasında Deloitte Türkiye Yönetici Ortağı Hüseyin Gürer şunları söyledi:

“Geride bıraktığımız beş yılda sağlanan gerek siyasi ve ekonomik istikrar, gerekse Avrupa Birliği üyelik süreci olumlu sonuçlar vermiştir. Ancak elde edilen büyümeyi sürdürülebilir kılmak ve ekonomimizi daha az kırılgan hale getirmek için hepimizin yapması gerekenler var. İçinde bulunduğumuz süreç bir reform ve yeniden yapılanma sürecidir ve henüz tamamlanmamıştır. Tüm göstergeler bu sürecin 2008’de daha da hızlanacağını ve iş dünyasının bu hızlı dönüşüme uyum sağlayabilmesi için hızlı ve köklü bir değişime ihtiyaç duyacağını işaret etmektedir.”
Yirmi birinci yüzyılda iş yapmanın ve küresel rekabette öne geçmenin kurallarının çok net olarak belli olduğunu vurgulayan Gürer sözlerine şöyle devam etti:
“Kurumsal Yönetim, bilginin doğru yönetilmesi, şeffaflık, hissedarlara ve paydaşlara karşı adil ve dürüst olmak, sosyal sorumluluk gibi kavramlar günümüzde artık başarının ön koşulları. Öte yandan ekonomide tümüyle etkisini gösteren bir değişim ve yasal düzenlemeler yapıldı ve yapılmakta. Bu reform ve yeniden yapılanma sürecinin yakın gelecekteki olası sonuçlarını ve kurumlarımızın yapması gerekenleri irdelemeye ve onlara bu konularda temel bir yol haritası çizmeye çalıştık. Çünkü yönetim danışmanlığı, vergi ve denetim alanlarında küresel ve yerel bilgi birikimimiz, uzman kadromuzla ülkemizin bu alandaki dönüşümüne katkıda bulunmak Deloitte Türkiye olarak içinde yaşadığımız topluma olan en temel sorumluluğumuz.”

Seminer İçeriği

Uluslararası Finansal Raporlama Standartları
Hüseyin Gürer, Deloitte Türkiye Yönetici Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi

Basel II ve Getirdikleri
Sibel Türker, Deloitte Türkiye Denetim Ortağı

Gündemdeki Vergi Sorunları
Niyazi Çömez, Deloitte Türkiye Vergi Hizmetleri Ortağı

Transfer Fiyatlandırmasında Neredeyiz?
Hülya Yılmaz, Deloitte Türkiye Vergi Hizmetleri Ortağı

Türk Ticaret Kanunu
Prof. Dr. Ünal Tekinalp, T.C. Adalet Bakanlığı TTK Komisyonu Başkanı

Kurumsal Yönetim Gözüyle İç Denetim ve Risk Yönetimi
Evren Sezer, Deloitte Türkiye Kurumsal Risk Hizmetleri Ortağı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları