26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küresel Rekabet Mercek Altında
14 Kasım 2007 Çarşamba 11:55

Küresel Rekabet Mercek Altında

KalDer ve TÜSİAD işbirliği ile düzenlenen, Kofi Annan, Kemal Derviş ve Peter Bakker’ın da konuşmacı olarak katıldığı 16. Kalite Kongresi devam ediyor.

Nobel Barış Ödülü sahibi, Birleşmiş Milletler Eski Genel Sekreteri Kofi Annan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkanı Kemal Derviş ve TNT Dünya CEO’su Peter Bakker’ın da konuşmacı olarak katıldığı 16 Kalite Kongresi İstanbul’da başladı. KalDer ve TÜSİAD’ın evsahipliğinde düzenlenen kongrede, 3’ü özel, 25 paralel oturumda, Dünya Vatandaşlığı’nın anlamını ve katkısını her yönü ile tartışılıyor. Kongre tamlandığında 38’i CEO, 9’u kamuda başkan ve 6’sı genel müdür, ayrıca 31 akademisyen ve 3 rektör olmak üzere 170’in üzerinde konuşmacı söz alarak değişen ekonomik, sosyal ve ekolojik koşulları hakkındaki göüş ve sunumlarını katlımcılar ile paylaşmış olacak. Geçtiğimiz yıl 2 bin 500 kişinin katıldığı kongreye bu yıl da iş dünyasından ilgi büyük. Açılış konuşmasını yapan Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Başkanı Çetin Nuhoğlu, 16. Kalite Kongresi’nin “Küresel Rekabet ve Dünya Vatandaşlığı” teması ile 12-14 Kasım 2007 tarihlerinde, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirileceğini söyledi.

“Geleceği ele alıyoruz”

Kalite Kongrelerinde değişen ekonomik, sosyal ve ekolojik koşullarının ele alındığına değinen Nuhoğlu şunları söyledi:

“Kongrede kuruluşlarımıza ve yöneticilerimize başarı stratejilerini bulmaları ve uygulamaları için esin kaynağı olacak oturumlar düzenlenmektedir. 2004 yılında ‘Geleceği Şekillendirmek’ teması ile bugün yaptıklarımızın geleceğimizi nasıl biçimlendirdiğini ele almıştık. 2005 yılında ise ‘Vizyondan Eyleme’ teması ile planlananların nasıl eyleme dönüştürüleceğini, geleceğimizi bugüne nasıl taşıyacağımızı ele aldık. 2006 yılında da vizyona hizmet eden eylemin önündeki en büyük engelin, ‘düşünce kalitesinin’ nasıl artırılacağını ele aldık. Kongrede, uygulamada sürekliliğin davranış değişikliği ile sağlanacağını, davranış değişikliğinin ise düşüncelerin değişmesi ile gerçekleşeceği ifade edildi. Bu yıl, bu üç temayı tanımlayıcı, “geleceği şekillendiren, vizyona odaklı eylem yapan, düşünce kalitesini artıran sorumlu liderlik” anlayışını ele alıyoruz. Bu anlayışı ‘Küresel Rekabet ve Dünya Vatandaşlığı’ olarak ifade ettik.”

“Kuruluşlarımız, küresel ekonominin getirdiği büyük fırsatlar ve tehdit ortamındalar” diyen Nuhoğlu, “Dünya Vatandaşlığı bilinci ve sorumluluğunun fırsatları değerlendirmek için önemli bir aşama olduğu inancındayız. En büyük tehdidin ise, önümüzdeki fırsatları kaçırmak olduğunu düşünüyoruz. Kongre bu konulara dikkat çekmek amacı ile düzenlenmiştir. 3’ü özel 25 paralel oturum ve çalıştaylarla yaklaşık 50’ye yakın oturum gerçekleştirilecektir. 38 CEO, 15’i kamuda başkan ve genel müdür, ayrıca 31 akademisyen ve 3 rektör olmak üzere 170’in üzerinde konuşmacı, küresel rekabet ve dünya vatandaşlığı konularda KalDer olarak hedeflediğimiz gibi hem kamunun hem de iş dünyasının ufkunu açacak sunumlar yapacaklardır” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları