24 Haziran 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küresel Genişbant Liderleri ve USF Forum
22 Mayıs 2012 Salı 13:05

Küresel Genişbant Liderleri ve USF Forum

Intel’in ev sahipliğinde 23-24 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul’da Four Seasons Bosphorus Otel’de Küresel Genişbant Liderleri ve USF Forum adlı etkinlik düzenleniyor.

Ülkelere önemli ekonomik ve sosyal faydalar sağlayan genişbant, tüm dünyada kabul görmesine karşın gelişmekte olan ülkeler genişbant bağlantılarına erişim için çabalamayı sürdürüyor. Düşük ve orta gelirli ülkelerin genişbant penetrasyonundaki yükseliş ekonomik büyümeye önemli katkı sağlıyor, ülkelerin rekabet gücünü artırıyor ve bilgi toplumuna geçişte önemli rol üsteleniyor. Her geçen gün daha çok sayıda gelişmekte olan ülke Evrensel Hizmet Fonları’nın (USF) yardımıyla bu soruna çözüm buluyor. Başlangıçta temel telefon ekipman ve hizmetlerinin her yerde dağıtımını sağlamak için oluşturulmuş olan bu fonlar, günümüzde teknoloji tabanlı eğitim programlarına destek için de kullanılıyor. Günümüzde birçok ülke teknoloji tabanlı eğitim dönüşüm programlarına yaptıkları yatırımlar için Evrensel Hizmet Fonları’ndan da yararlanıyor.

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu destegi ile ITU (International Telecommunication Union) ve “Broadband Commission”un aktif üyesi Intel’in ev sahipliğinde 23–24 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul’da Küresel Genişbant Liderleri ve USF Forum adlı bir etkinlik düzenleniyor. Etkinlik, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika’nın önemli liderleri, bilgi ve iletişim teknolojilerinden sorumlu bakanlıkları, regülasyon kuruluşlarını ve Evrensel Hizmet Fonları’nın (Universal Services Fund) önemli isimlerini bir araya getiren ve bu konudaki çalışmalarını paylaşmalarına olanak tanıyan bir platform sunacak. Toplumların bilgi toplumuna dönüşümünü kolaylaştıran eğitim uygulamalarının masaya yatırılacağı etkinlikte teknoloji ve genişbantın eğitim sistemlerinin dönüşümündeki rolü ve önemi ile teknolojiler ve regülasyonlar konusunda yaşanan sıkıntılar da tartışılacak.

Program
Tarih: 23 Mayıs 2012 - Çarşamba
Mekan : Four Seasons Bosphorus Otel
Saat: 09.00-09:10 Açılış konuşması–Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Danışmanı İhsan Durdu ve Intel World Ahead Programı Direktörü Ralph Corey
09:10-09:30 Intel Genişbant Yayılımı–Intel World Ahead Programı Başkan Yardımcısı John Davies
09:30-09:50 ITU Genişbant Komisyonu–ITU Genel Sekreteri Hamadoun Toure
09:50-10:10 Türkiye’de USF Stratejisi–BTK Başkanı Tayfun Acarer
10:10-10:20 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı–Ulaştırma, Denizcilik                         
ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları