20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küresel Değişimler ve Eğitim
21 Ocak 2008 Pazartesi 14:31

Küresel Değişimler ve Eğitim

80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu, ilk gününde Küresel Değişimler ve Eğitim konusubnu tartışmaya açıyor.

Türk Eğitim Derneği (TED), 28 – 30 Ocak 2008 tarihleri arasında düzenleyeceği 80. Yıl Eğitim Forumu’nun ilk gününde Küresel Değişimler ve Eğitim konusunu uzmanların katılımıyla tartışmaya açıyor. Forum kapsamında TED Ankara Koleji İncek Kampüsü’nde gerçekleştirilecek oturumda, Türkiye’de küreselleşmenin yarattığı değişimlerle eğitim arasındaki ilişkinin gözler önüne serilmesi hedefleniyor.

Katılımcılar, hem küreselleşmeyle gelen olumsuzluklara direnmek, hem de küreselleşmenin sunduğu fırsatları değerlendirmek durumunda olan toplumun, kendi geleceğini kontrol etme iradesini nasıl gösterebileceğini tartışacak. Bir yandan evrensel değerlere sahip, hoşgörülü dünya vatandaşlarının yetiştirilmesi beklenirken, diğer yandan ulusal değerlerinin her zamankinden daha çok bilincinde olan bireylerin yetiştirilmesinin öngörülmesiyle ortaya çıkan ikilem ele alınacak. Uzmanlar, günümüzde küresel rekabetin bir aracı olan eğitimin hem küreselleşmeyi destekleyen nitelikleri kazandırmak hem de küreselleşmenin olumsuz etkilerine karşı bağışıklık oluşturmak olarak görülen işlevlerine de odaklanacaklar.

İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü Prof. Dr. Üstün Ergüder’in başkanlığında düzenlenecek olan Küresel Değişimler ve Eğitim konulu oturuma, eğitimde kalite uzmanı olarak Eğitim Geliştirme Akademisi’nde çalışan ve Karşılaştırmalı Eğitim Değerlendirmesi (2003 - 2008) kitabının ortak yazarı olan Prof. Dr. Mark Ginsburg, Vanderbilt Peabody Koleji’nden Stephen Heyneman ve Hürriyet ve Daily News gazetelerinde köşe yazarlığı ve İnsan Kaynakları danışmanlığı görevlerini sürdüren Dr. Cüneyt Ülsever konuşmacı olarak katılıyor.

Türk Eğitim Derneği, 80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu’nda uluslararası uzmanların katılımıyla, küresel gelişme ve değişmeler bağlamında Türkiye’de eğitim hakkının geliştirilmesini sağlayacak bir ulusal programa yönelik temel bir bakış açısının oluşturulmasını ve belgelenmesini hedefliyor. Forum ile ilgili daha detaylı bilgi www.80yilegitimforumu.com adresinden alınabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları