17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük Hücre Ofislerde
07 Ocak 2011 Cuma 12:08

Küçük Hücre Ofislerde

Alcatel-Lucent, özellikle kurumsal müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir küçük hücre (femtocell) kablosuz çözümünü pazara sunduğunu duyurdu.


Motorola Solutions'ta Ayrılma Süreci Tamamlandı
İkitelli OSB'de Türk Telekom Çözümü
KGYS Türk Telekom'la Ankara"da
Alcatel-Lucent"tan Yeni Eğitim Hizmeti


Kurumsal küçük hücre çözümü, servis sağlayıcılara, bina içinde görev yapan değerli müşterileri için daha iyi hizmet sunma imkanı veriyor. Bina içlerinde genel sıkıntı, kablosuz ses ve veri iletişimindeki zayıf bağlantılar oluyor.
Alcatel-Lucent"ın işletmelere yönelik küçük hücre çözümü, ofis ortamlarında kapsama alanını artırmakla kalmıyor, daha fazla veri kapasitesi ve verimlilik de sağlıyor. Böylece, çok çeşitli yüksek bant genişliği uygulamaları sunmak mümkün oluyor. Küçük hücre çözümü, Alcatel-Lucent"ın sektör lideri femto baz istasyonu yönlendiricisine dayanıyor. Bu yenilikçi platform, üçüncü nesil (3G) W-CDMA/HSPA telsiz erişim ve çekirdek şebeke bileşenlerini paketleyerek, kullanımı kolay ve küçük tek bir birimde topluyor.
Alcatel-Lucent Türkiye/Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Kançal, konu hakkında şunları söylüyor: "Mobil veri hizmetlerine talep hızla artıyor ve kurumsal uygulamalar, mobil servis sağlayıcılar için gelecek vaat eden bir pazar sunuyor. İşletmelere yönelik küçük hücre çözümümüz, işyerlerinde kesintisiz ve yüksek kaliteli mobil bağlantı ihtiyacını karşılamak üzere tasarlandı."
İşletmelere yönelik küçük hücre çözümü, kablosuz servis sağlayıcılara da fayda sağlıyor. Özellikle bina içlerinde ve sıcak noktalarda (hotspots) şebeke kapsama alanı ve kapasitesini artırmak için uygun maliyetli ve kanıtlanmış bir çözüm sunuyor. Binalar arasında telsiz frekansı penetrasyonu zayıf olduğundan, işletmelerde sık sık zayıf sinyal sıkıntısı yaşanıyor. Küçük hücreler, bu sorunu çözmenin yanı sıra yerel trafiği mevcut kablolu genişbant altyapılarına yüklüyor. Bu da mobil veri şebekelerine olan talebi azaltıyor. İşletmelere yönelik küçük hücre çözümü, ofis çalışanlarına daha fazla mobil ses kapsama alanı da sunuyor.
Alcatel-Lucent, servis sağlayıcıların, abonelerine yüksek kaliteli deneyim sunmasını sağlamak için, uçtan uca bir küçük hücre çözümü geliştirdi. Pazara sunulan küçük hücrelerle ilgili temel sorunlara çözüm getiren bu yeni ürün, Alcatel-Lucent"ın patentli otomatik konfigürasyon yeteneğini içeriyor. Söz konusu yetenek, servis sağlayıcılara, çok sayıda küçük ve bağımsız baz istasyonunu devreye sokma ve yönetme becerisi kazandırıyor. Bu durum, operatörlerin işletim yükünü azaltırken, işletmelerin de kendi lokasyonlarında sorunsuz hizmet almalarını kolaylaştırıyor.
Çözüm, aynı zamanda, Motive Home Device Manager tarafından sağlanan cihaz yönetimi yeteneklerini de içeriyor. Alcatel-Lucent"ın bir birimi olan Motive, cihaz yönetimi çözümlerinde lider bir firma. Bu durum, kendi kendini organize eden şebeke teknolojisiyle (Bell Laboratuvarları"nın bir yeniliği) birleştiğinde, küçük hücre çözümünü önceki seçeneklere göre ekonomik açıdan çok daha cazip kılıyor. Alcatel-Lucent, küçük hücre çözümünü desteklemek üzere uygulama, proje yönetimi ve uçtan uca şebeke entegrasyonu yeteneklerinden oluşan kapsamlı bir paket de sunuyor.
Alcatel-Lucent, yeni çözümle birlikte, küçük hücre ürün ve mimarileri hakkında hem operatörlerin hem de tüketicilerin sorularına yanıt oluşturabilecek yeni bir web sitesini de yayına soktu. www.wilson-street.com adresinden erişilebilen sitede, küçük hücre mimarilerine yönelik her geçen gün artan ilgiye paralel olarak ortaya çıkan temel sorunlar hakkında içgörü ve yorumlar paylaşılıyor. Sitede ele alınan konular arasında, evde küçük hücreler konulu iş vakaları, mobil internetin yükselişi ve güzel bir deneyim yaşamak, küçük hücreler ile Wifi kıyaslaması, makro dünyanın iyi vatandaşları olarak küçük hücreler, mobilin yeni yüzü ve mobil veri kullanımındaki değişiklikler, yoğun bir şebekede varlıkları küçük hücrelerle terletmek bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları