23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kristal Martı Ödülleri Sahiplerini Buldu
12 Haziran 2012 Salı 04:39

Kristal Martı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Kadıköy Anadolu Lisesi’nin binlerce mezunu 9 Haziran Cumartesi düzenlenen Talaş Böreği Günü’nde biraraya geldi.

Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği’nin (KALİD) düzenlediği geleneksel Talaş Böreği Günü, Büyük Buluşma adı altında Kadıköy Anadolu Lisesi’nde (KAL) gerçekleşti. Etkinlikte binlerce mezun, okula gönül veren yönetici ve eğitimciler buluştu. Talaş Böreği Günü kapsamında geleneksel olarak bir önceki yılın en başarılı mezunlarına verilen Kristal Martı ödülüne bu yıl; Özge Ersu, Lale Tek Ülker, Müge İplikçi ve Hasan Uçarsu layık görüldü.

Talaş Böreği Günü’nde katılımcılar, sokak çalgıcılarının gösterileri, DJ performansları ve sürpriz birçok aktivite ile keyifli saatler geçirdi. Etkinlik kapsamında 25. yıl mezunu olan 1987 dönemi, Gümüş Yıl Sertifika Töreni’nde onurlandırıldılar. Ayrıca geleneksel olarak yapılan çekilişte katılımcılar sürpriz ödüller kazandı. 50. mezuniyet yılında, ilk KAL mezunu olan 1962 dönemi de Talaş Böreği Günü’nde özel bir törenle ağırlandı.

Kristal Martı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Etkinlikte düzenlenen törende; 2011 yılında Turist Rehberleri Birliği’nin (TUREB) özel ödülüne hak kazanan Özge Ersu, Kazakistan Büyükelçisi Lale Tek Ülker, yazar Müge İplikçi ve ünlü müzisyen Hasan Uçarsu Kristal Martı ödüllerini aldı.

Özge Ersu, turizm alanında imza attığı başarılar ve NTV Radyo’da hazırladığı Laterna programı ile 2011 yılında TUREB ödül alması sebebiyle Kristal Martı’ya layık görüldü.  Moskova’da elçi ve müsteşar olarak görev yaptıktan sonra Kazakistan’a büyükelçi olarak atanan Lale Tek Ülker, okul mezunları arasındaki ilk kadın büyükelçi olarak en başarılı mezunların arasında yerini aldı. Köprü Kitaplar için yazdığı Yalancı Şahit kitabı ile 30.Tüyap Kitap Fuarı’nda Yılın En İyi Gençlik Romanı dalında Jüri Özel Ödülü’nü kazanan Müge İplikçi edebiyat dünyasına olan katkılarından dolayı Kristal Martı ödülüne layık görüldü. TRT Kültür Bakanlığı, Borusan Kuartet ve pek çok diğer kurum ve kuruluş için beste yapan ve müzik dehasıyla adını Çağdaş Türk Müziği sayfalarına yazdıran Hasan Uçarsu’ya da Türk müziğine olan katkılarından dolayı Kristal Martı ödülü verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları