16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KPSS Heyecanı Dorukta
25 Haziran 2008 Çarşamba 17:04

KPSS Heyecanı Dorukta

Üniversitelerin 4 yıllık lisans programlarından mezun olan adaylara yönelik KPSS, 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Üniversitelerin 4 yıllık lisans programlarından mezun olan adaylara yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

KPSS, ÖSYM tarafından 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılacak. Sınav, 28-29 Haziran"da sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturumda gerçekleştirilecek. Sınavın sabah oturumları saat 9.30'da, öğleden sonra oturumları ise 14.30'da yapılacak. Adayların sınava gelirken yanlarında, ÖSS'deki gibi sınava giriş ve kimlik belgeleri, nüfus cüzdanları, bir fotoğrafları ile yumuşak uçlu kalem ve silgi bulundurmaları gerekiyor. Sınavın cumartesi günü sabah oturumunda Genel Yetenek, Genel Kültür ve yabancı dil, öğleden sonraki oturumunda Eğitim Bilimleri, pazar günü sabah oturumunda Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe; öğleden sonraki oturumunda Çalışma Ekonomisi ve Endüstrisi İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler testleri uygulanacak.

Öğretmen Adayları Cumartesi Girecek

Cumartesi sabah oturumunda Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin yanıtlanacağı birinci bölüm 2 saat, yabancı dil testinin yanıtlanacağı ikinci bölümün süresi 1 saat, cumartesi öğleden sonra oturumu 2.5 saat sürecek. Pazar günü sabah ve öğleden sonraki oturumların süresi ise 3.5 saat olacak. Sınavda, Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin uygulanacağı cumartesi sabah oturumuna tüm adaylar katılacak. Sınavın diğer oturumlarına, adaylar girmek istedikleri kadroların gerektirdiği koşullara göre katılacaklar. Öğretmen adaylarının, sınavın cumartesi günü yapılacak sabah ve öğleden sonraki oturumuna girmeleri gerekiyor.

Üniversitelerin 2 yıllık yüksek okulları ile ortaöğretim kurumlarından mezun olan adayların katılacağı 2008-KPSS Ortaöğretim/Lisans sınavı ise 21 Eylül 2008'de yapılacak. Bu sınava başvurular 27 Haziran'a kadar sürecek.

(ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları