05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KPMG, Örnek Finansal Tabloları Yayınladı
12 Şubat 2012 Pazar 19:13

KPMG, Örnek Finansal Tablolar'ı Yayınladı

KPMG Uluslararası Finansal Raporlama Grubu, şirketlerin Finans Departmanlarının hayatını kolaylaştıracak önemli bir yayına imza attı.

Örnek Finansal Tablolar, 1 Eylül 2011 tarihinde yayınlanan ve 1 Ocak 2011 tarihinde başlayan yıla ait yıllık raporlama yapacak işletmeler tarafından uygulanması istenen UFRS’lere (halen geçerli standart gerekliliklerini) ve yorumlarına uygun gerçekçi finansal tablolar setini sağlıyor. Yayında gerçekte var olmayan çok uluslu bir anonim işletmenin, konsolide finansal tabloları en ince detayına kadar örneklendirilirken, finansal tabloların yanısıra, UFRS’nin gereklilikleri, referansları, açıklayıcı yorum ve dipnotlarına da yer veriliyor.

Örnek Finansal Tablolar yayınına ilişkin bir açıklama yapan KPMG Türkiye Denetim Bölümü Ortağı Şirin Soysal, “Bir rehber niteliği taşıyan bu kaynak ile artık herhangi bir Türk şirketin UFRS’ye uygun finansal tablolarını hazırlaması çok daha kolay olacak. Ancak, Örnek Finansal Tablolar, tek bir kabul edilebilir sunum formatı ve UFRS’nin tüm yorum ve gerekliliklerini tam ve eksiksiz karşılıyor olarak kabul edilmemelidir. Sonuçta her raporlama yapan işletme, finansal tablolarının şekil ve içeriğinden kendisi sorumludur. Bu yayında yer alan sunum şekillerine alternatif sunumlar, UFRS’de tanımlanan dipnot gerekliliklerine uyduğu sürece kabul edilebilir” dedi.

Örnek Finansal Tablolar yayınının daha anlaşılır şekilde kullanılabilmesi için ise yine KPMG Uluslararası Finansal Raporlama Grubu tarafından hazırlanan Teknik Kılavuz'da çok kısa bir süre sonra yayınlanacak.

Örnek Finansal Tablolar yayınının basılı kopyasını sipariş vermek için KPMG İstanbul ofisinden Hayim Hasan ile (+90 (216) 681 90 00  Ext:9078 ) iletişime geçebilirsiniz. kpmg.com.tr adresinden yayınımızın elektronik kopyasını indirebilirsiniz. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları