26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koza Bakımevleri Projesi Hayata Geçiyor
10 Ocak 2008 Perşembe 13:55

Koza Bakımevleri Projesi Hayata Geçiyor

Dünya Engelliler Derneği tarafından hayata geçirilen Koza Bakımevleri projesi 9 Ocak 2008, Çarşamba günü gerçekleşen bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

Yaklaşık 12 milyon engellinin yaşadığı ülkemizde halen engellilere özel bir huzurevi ve bakımevi bulunmamaktadır. Ülkemizde göz ardı edilen bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla oluşturulan Koza Bakımevleri projesinin tanıtımı 9 Ocak Çarşamba günü The Hall’de düzenlenen bir basın toplantısıyla gerçekleştirildi. Dünya Engelliler Derneği ve Sirius İletişim’in birlikte yürüttüğü projeyle Türkiye genelinde her ilde engellilere özel bakımevleri ve huzurevleri yapılmasını sağlamak ve engellileri toplumla daha çok buluşturmak amaçlanıyor.

Koza Bakımevleri Proje Koordinatörü Cemal Tanık, oluşturdukları model sayesinde Koza Bakımevleri'in alışagelmiş projelerden farklı, bağışa dayalı olmayan tamamen üretime dayalı bir kaynak yaratma projesi olduğunu söyledi. Tanık, “Proje kapsamında yürütülen faaliyetler ve ürünlerle projeye gelir sağlarken aynı zamanda destek veren tüm kuruluş ve şahıslara da fayda sağlamak hedefleniyor. Türkiye’de ilk defa bu proje sayesinde engelli vatandaşlarımız bir bağış sistemine ihtiyaç duymadan kendi yollarını çizebilme imkanına kavuşacaklar. Bu projeyle engelli vatandaşlarımız yalnızca bir bakımevi ve huzurevine sahip olmayacak, hayatın içine daha çok karışarak geleceğe daha güvenli bakabileceklerdir. Projemize destek olmak isteyenler 0 (212) 385 92 22’den çağrı merkezini arayarak ürünlerimizden satın alabilir” dedi.
,
Proje kapsamında ilk olarak ünlü görme engelli Türk ressam Eşref Armağan’ın eserlerinden oluşturulmuş katalog ve kartpostallar satışa çıkarıldı. Basın toplantısına katılarak destek veren Eşref Armağan, böylesi önemli bir amaca hizmet eden projede yer alıyor olmaktan duyduğu heyecan ve mutluluğu dile getirdi.

Proje Yönetimi Sirius İletişim tarafından gerçekleştirilen Koza Bakımevleri projesine, Express Baskı A.Ş, Linkom Çağrı Merkezi, Yeni Kurye, Remix Müzik ve mekan sponsoru olarak The Hall destek veriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları