02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kodaktan OLED Kablosuz Fotoğraf Çerçevesi
19 Eylül 2008 Cuma 16:20

Kodak'tan OLED Kablosuz Fotoğraf Çerçevesi

Kodak'ın geliştirdiği OLED teknolojisi hangi açıdan bakılırsa bakılsın benzersiz bir görüntü kalitesi sunuyor.

Kodak, dünyanın ilk son kullanıcılara yönelik OLED (Organic Light Emitting Diode - Organik Işık Yayan Diyot) teknolojili kablosuz fotoğraf çerçevesini duyurdu. Kodak"ın geliştirdiği bir teknoloji olan OLED, son derece keskin ve canlı bir görüntü kalitesi sunuyor. OLED teknolojili fotoğraf çerçevesi Photokina Fuarı"ndaki Kodak standında (Salon 5.2) sergilenecek.

Diğer ekranlara kıyasla daha geniş bir renk derinliği ve doygunluğu sunan OLED teknolojisi, aynı zamanda çok daha ince profilli ve şık tasarıma sahip panellerin üretilmesine de olanak tanıyor.

Yeni KODAK OLED Kablosuz Fotoğraf Çerçevesi ayrıca bütünleşik Wi-Fi teknolojisiyle başka bir odada yer alan bilgisayarlardaki fotoğraflara, videolara ve müzik dosyalarına erişim sağlayarak kullanıcı deneyimini zenginleştirdiği gibi, İnternetteki fotoğraf ve video paylaşım sitelerine, haber, hava durumu, spor içeriği sunan portallara ve çevrimiçi içerik sunan diğer Web sitelerine bağlanabiliyor.

Yeni KODAK OLED Kablosuz Fotoğraf Çerçevesinin en önemli bileşeni, hangi açıdan bakılırsa bakılsın çarpıcı bir görüntü detayı sunan, son derece ince 7.6 inçlik dijital panel. Bu üründe ayrıca görüntüleme deneyimini daha da zengin hale getiren Kodak Perfect Touch teknolojisi görüntüleri otomatik olarak en mükemmel aydınlık, parlaklık ve renk değerleriyle işlerken, KODAK Image Science teknolojisi görüntü kalitesini OLED panele göre optimize ediyor.

Eastman Kodak Company Dijital Aygıtlar Grubu Genel Müdürü Pete Jameson, "Bu heyecan verici yeni fotoğraf çerçevesini sunmaktan büyük gurur duyuyoruz" diyor. "Kodak dijital fotoğraf çerçevelerinde dünya çapında pazar ve teknoloji lideri ve OLED teknolojisi KODAK tarafından geliştirildi. Bu yüzden, OLED"in avantajlarını müşterilerimize sunmak için benzersiz bir konuma sahibiz.

Kodak, yenilikçi OLED teknolojisini geliştirmekteki üstün başarısı nedeniyle, kısa süre önce iş danışmanlığı şirketi Frost & Sullivan tarafından sunulan 2008 Teknoloji Liderliği Ödülünün de sahibi oldu.

Jameson şöyle devam ediyor: "Benzersiz görüntü kalitesinin yanı sıra, bu yeni ürün Wi-Fi bağlantısıyla da zengin bir deneyim sunuyor. Böylece Kodak, kullanıcıların kendi oluşturdukları kişisel içeriklerden en güçlü şekilde yararlanmalarına yardımcı olmaktaki kararlılığını bir kez daha ortaya koyuyor."

KODAK OLED Kablosuz Fotoğraf Çerçevesi arkadan aydınlatma gerektirmiyor ve bir ortam ışığı algılayıcısıyla ekran parlaklığını bulunduğu ortama göre ayarlayarak en uygun görüntüleme deneyimini sunuyor. Yüksek kaliteli bir ses sistemini de çerçeveye ekleyen Kodak, bu sayede videoların, dijital müzik dosyalarının ve çevrimiçi içeriğin mükemmel bir ses kalitesiyle sunulmasına da olanak tanıyor.

Jameson, "KODAK Dijital Fotoğraf Çerçeveleri değerli anılarınızı kolayca ve yaşandıkları anın canlılığıyla sunmak için üretiliyor - kullanıcılar fotoğraflarının en mükemmel şekilde görüntülenmesini istiyorlar," diyor. "Yeni OLED fotoğraf çerçevesi, hayatınızdaki değerli anları gerçeğe en yakın halleriyle, benzersiz bir görüntü kalitesi, rakipsiz bir netlik ve renk zenginliğiyle sunmayı hedefleyen yeni nesil KODAK ürünlerinin uzun ve dinamik bir geleceğe sahip olacağını kanıtlayan ürünlerden biri."

KODAK OLED Kablosuz Fotoğraf Çerçevesinin sunduğu avantajlar:

· 7.6 inçlik OLED ekranda benzersiz bir keskinliğe sahip fotoğrafların ve videoların keyfini 180° görüş açısıyla çıkarın.
· Yüksek kontrast aydınlatmalı ekran (beyaz/siyah oranı = >30,000:1) sayesinde olağanüstü renklerle, zengin detaylarla ve canlı bir renk derinliğiyle tanışın.
· Yüksek kaliteli videolarınızı gerçeğinden farksız şekilde, keskin ve akıcı bir biçimde oynatın.
· Fotoğraflarınızı ve videolarınızı dijital fotoğraf makinelerinden, bellek kartlarından, USB belleklerden veya bütünleşik Wi-Fi özelliği sayesinde kablosuz olarak kişisel bilgisayarlarınızdan ve İnternetten fotoğraf çerçevesine aktarın.
· Yeni KODAK EASYSHARE Digital Display Yazılımı sayesinde PC"nizdeki fotoğrafları KODAK OLED Kablosuz Fotoğraf Çerçevesine çok daha zahmetsiz bir biçimde aktarın. Bu yazılım fotoğraflarınızı düzenlemenize ve işlemenize olanak tanıdığı gibi, en beğendiğiniz fotoğrafları, slayt gösterilerini, video ve müzik dosyalarını kablosuz olarak bir bilgisayardan doğrudan çerçeveye yüklemenizi de kolaylaştırıyor. Digital Display yazılımı ayrıca KODAK Gallery"de ve Kodak"ın iş ortaklarından Flickr ve FrameChannel"da yer alan zengin bir Internet içeriğine de erişim sağlıyor.
· Çerçevenin bütünleşik 2GB"lık dahili belleğine 10 bin adede kadar fotoğraf yükleyin* (gerçek depolama kapasitesi fotoğraf içeriğine göre değişebilir).
· Bütünleşik bellek kartı okuyucusu ve USB yuvası sayesinde pek çok farklı kaynakta yer alan fotoğrafların ve videoların keyfini çıkarın.
· 16:9 en/boy oranına ve 800x480 çözünürlüğe sahip geniş ekranın kalitesine tanık olun.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları