25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koç’tan Yaratıcı Endüstrilere Yüksek Lisans ve Doktora Programı
01 Mayıs 2012 Salı 13:15

Koç’tan Yaratıcı Endüstrilere Yüksek Lisans ve Doktora Programı

Koç Üniversitesi yaratıcı üretimler için Türkiye’nin ilk doktora ve yüksek lisans programını başlatıyor.

Yaratıcı endüstrilerin giderek artan araştırmacı ve profesyonel ihtiyacını dikkate alan Koç Üniversitesi, disiplinlerarası “Tasarım, Teknoloji ve Toplum”  yüksek lisans ve doktora programını hayata geçirerek, dünya standartlarındaki akademik eğitimine yeni bir halka daha ekliyor. Ekim 2012’de başlayacak olan, “Tasarım, Teknoloji ve Toplum”  yüksek lisans ve doktora programları ile ilgili 29 Nisan Pazar günü saat 11.00-13.00 saatleri arasında Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Koç Üniversitesi, Türkiye’nin ilk “Tasarım, Teknoloji ve Toplum” disiplinlerarası yüksek lisans ve doktora  programlarını hayata geçirerek dünya standartlarındaki eğitim düzeyine yeni bir halka daha ekliyor. Ekim 2012’de başlayacak olan programlar için 29 Nisan 2012, Pazar günü 11.00-13.00 saatleri arasında Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde tanıtım toplantısı düzenlendi.

Tasarım, film yapımcılığı, müzik, animasyon, bilgisayar oyunu yazılımı, dijital reklamcılık gibi yaratıcı endüstrilerde, yakın gelecekte rekabetin giderek artacağını öngören Koç Üniversitesi, Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek, yeni bir yüksek lisans ve doktora programını başlatıyor. “Tasarım, Teknoloji ve Toplum”  olarak adlandırılan yüksek lisans ve doktora programında, etkileşimli tasarım, deneyimleme tasarımı ve hizmet tasarımı konularında teorik, eleştirel ve uygulamaya dönük yenilikçi fikirlerin hayata geçirilebilmesi hedefleniyor.

Uygulama kapsamında, Koç Üniversitesi’nin dünya çapındaki ileri teknoloji laboratuarları ile tasarım, mühendislik ve sosyal bilimler alanında uğraş veren tanınmış bilim insanları birlikte çalışacak. Disiplinlerarası altyapı içinde, her meslek alanında lisans eğitimi yapmış genç yetenekler endüstriye yönelik yenilikçi fikir üretimi çalışması yapma olanağına da kavuşacak.
“Tasarım, Teknoloji ve Toplum”  yüksek lisans ve doktora programı için çok sayıda kurum desteğinin yanı sıra ulusal ve uluslararası araştırma fonları da kullanılacak. Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, ayrıca, üstün yetenekli öğrencilere ücretsiz eğitim, yurt ve bursa kadar uzanan çok sayıda olanak da sağlayacak.

Program hakkında ayrıntılar ve araştırma olanakları hakkında daha fazla bilgi http://ttt.ku.edu.tr adresinden elde edilebilir.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları