17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koç’ta CEMS Programları Değerlendirme Toplantısı
22 Mayıs 2012 Salı 13:25

Koç’ta CEMS Programları Değerlendirme Toplantısı

Koç Üniversitesi, İşletme Eğitimi Global Birliği (Global Alliance in Management Education) 2012 CEMS Programları Değerlendirme topantısına ev sahipliği yaptı.

CEMS MIM programının yıllık global değerlendirmesini yapmak üzere düzenlenen İşletme Eğitimi Global Birliği CEMS Programları Değerlendirme Toplantısı bu yıl 9-11 Mayıs 2012 tarihlerinde Koç Üniversitesi ev sahipliği ile gerçekleştirildi.

26 ülkeden gelen CEMS MIM – Uluslararası Yönetim Yüksek Lisans Programı akademik direktörleri ve yöneticileri, CEMS MIM programının başarısı ile ilgili görüşlerini ve geleceğe yönelik değerlendirmelerini paylaştılar.

Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde, 9-11 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında Koç Üniversitesi’ni İşletme Enstitüsü Direktörleri Esel Çekin ve Zeynep Gürhan Canlı temsil etti. London School of Economics, Copenhagen Business School gibi dünyaca ünlü işletme yüksek lisans programlarının yöneticilerinin de dahil olduğu 26 ülkeden CEMS program direktörlerinin katıldığı toplantıda, CEMS MIM programının uygulandığı ülkelerde elde ettikleri başarılı sonuçlar ve geleceğe yönelik stratejilerinden bahsedildi.

CEMS MIM – Uluslararası Yönetim Yüksek Lisans Programı’nı bitiren öğrencilerin mezuniyet öncesi ve takip eden ilk 3 ayda işe girme oranları yüzde 96.

Financial Times sıralamasında dünyada 2’inci; uluslararası kriterlerde 1’inci olan ve bölgede sadece Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü tarafından verilen CEMS MIM (Uluslararası Yönetim Yüksek Lisans Programı) öğrencileri, uluslararası kariyere hazır olarak mezun oluyorlar.  Mezunların yüzde 80’i uluslararası şirketlerde, yüzde 41’i ise kendi ülkeleri dışında bir şirkette çalışmaya başlıyorlar.  2010-2011 eğitim yılından bu yana Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nde uygulanan programda öğrencilere işletme becerilerini geliştirme, kültürel bilgilerini genişletme ve kariyer imkânları sunuluyor. İşletme Fakültesi dışında mühendislik, sosyal bilimler gibi alanlardan farklı lisans dereceleriyle mezun olan, uluslararası veya küresel bir şirkette iş lideri olmayı hedefleyen öğrencilerin de başvurabildiği CEMS MIM’e katılanlar, farklı disiplinlerden dersler alarak analitik ve kritik bakış açısı kazanıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları