13 Mayıs 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koç Üniversitesinden Öğrencilere Müzekart
22 Şubat 2012 Çarşamba 08:11

Koç Üniversitesi'nden Öğrencilere Müzekart

Koç Üniversitesi sayısı 5 binden fazla olan tüm öğrencilerine müze ve ören yerlerini istedikleri zaman gezebilecekleri Müzekart’ı hediye ediyor.

Koç Üniversitesi Rektörü Umran İnan, üniversite olarak medeniyetler beşiği olan Anadolu’daki insanlık mirasına büyük önem verdiklerini belirterek, şunları söyledi:
“Bu konudaki çalışmaları Taksim’de bulunan Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’mizde (ANAMED) gerçekleştiriyoruz. Ülkemiz topraklarındaki kıymetli hazinelerin ve kültür mirasının gelecek kuşaklara taşınabilmesi amacıyla çeşitli araştırma ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Müzekart uygulaması da bu yaklaşımın bir ürünü. Müzekart’tan, lisans, yüksek lisans ve değişim anlaşması kanalıyla üniversitemize gelen öğrencilerimiz bir yıl süreyle yararlanabilecek. 5130 öğrencimize, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı 300’ü aşkın müze ve ören yerini istedikleri zaman gezebilecekleri, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilecekleri Müzekart’ı hediye ediyoruz” dedi.

Koç Üniversitesi öğrencileri bu kart sayesinde, sanat, bilim, kültür ve tarih mekanları olan müzelere ücretsiz giriş yapabilecekler. Kart sahibi öğrenciler, uygarlıkların zevklerini, düşüncelerini, inançlarını, yaşam tarzlarını koruyan ve bu mirası geleceğe taşıyan müzeleri ve ören yerlerini bir yıl süre ile sınırsız ziyaret etme olanağı bulabilecekler.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları