18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koç Üniversitesi’nden İnsan Kaynakları Eğitimi
16 Mayıs 2012 Çarşamba 15:50

Koç Üniversitesi’nden İnsan Kaynakları Eğitimi

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü yaptığı sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Sarıyer Belediyesi ve çalışanlarına İnsan Kaynakları Sertifika Programı düzenledi.

Çalışma sisteminin ayrıntılarının anlatılması amaçlanan programda eğitimler, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Tankut Centel tarafından verildi. Katılımcılara plaketlerini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç takdim etti.

Koç Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Sarıyer Belediyesi çalışanlarına yönelik düzenlediği İnsan Kaynakları Sertifika Programı, 27–28 Nisan ve 4 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Tankut Centel tarafından verilen programda Sarıyer Belediyesi ve çalışanlarına yeni İş Kanunu anlatıldı.

Program kapsamında çalışma mevzuatı temel alınarak, 2003 yılında kabul edilen yeni İş Kanunu ele alındı. Bu çerçevede, yeni yasa sonrasında çalışma sistemine ilişkin gerçekleştirilen temel düzenlemeler, yapılan değişiklikler, yenilenen kavram ve tanımlar hakkında bilgi verilirken, programda ayrıca yasa ve ikincil mevzuatla yürürlüğe giren düzenlemeler hakkında bilgiler, uygulamaya olan yansımalar ve bundan sonra olabilecek etkiler üzerinde duruldu.

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü tarafından düzenlenen İnsan Kaynakları Sertifika Programı kapsamında, İşe Giriş, İş Sözleşmesi Türleri, İşin Düzenlenmesi, Yıllık İzinler/İş Sağlığı ve Güvenliği, Cezai Şart / Rekabet Koşulları /İş Sözleşmesinin Sona Ermesi ve İş Sözleşmesinin Feshi gibi konular da işlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları