25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koç Üniversitesinde Konuk Sanatçı Çalıştayı
17 Ocak 2012 Salı 13:37

Koç Üniversitesi'nde Konuk Sanatçı Çalıştayı

ile 24 – 25 Şubat 2012 tarihleri arasında Koç Üniversitesi Kurucular Salonu ve Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde gerçekleştireceği Konuk Sanatçı Çalıştayı adlı etkinlikle bir ilke imza atacak.

Avrupa Birliği Kültür Projesi olan ve AB Kültür Programı işbirliği ile yürütülen, Konuk Sanatçı Çalıştayı Türkiye’de ilk kez Koç Üniversitesi, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü tarafından düzenleniyor. Çalıştayların ilki 24 Şubat 2012 tarihinde Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü Kurucular Salonu’nda ikincisi ise 25 Şubat 2012 tarihinde Taksim’deki Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

24 – 25 Şubat 2012 tarihlerinde Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü ve Taksim’deki Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan çalıştayda, Avrupa’dan gelen birçok uzman, kendi ülkelerinde ve Avrupa’da düzenlenen konuk sanatçı programları ve sanatçı hareketliliğini destekleyen programlar hakkındaki bilgileri paylaşacak.
Konuk Sanatçı Çalıştayları’nın, alternatif akademiler olarak işlev gördüğünü belirten Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr Ilgım Veryeri Alaca, bu etkinliklerin yaratıcı zeka üzerine odaklanıp, kültürler arası diyaloğu desteklediğine dikkat çekti.

Konuklar ve sanatseverlerin bu programlar sayesinde yaratıcılığın farklı katmanlarını keşfettiğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Alaca, çalıştay hakkında şu bilgileri aktardı; “Konuk sanatçı programlarında Doğu Avrupa-Batı Avrupa arasında dengesizlik gözleniyor. Sorunun giderilmesi, farklı Avrupa ülkelerindeki bölgesel sorunlara özel olarak ayak uydurabilen işbirlikçi bir yaklaşım gerektiriyor. Bu konu üzerinde 15 Avrupa üyesi ve aday ülkelerdeki 19 merkez ve bu merkezlere bağlı ortaklar bir arada çalışıyor. Konuk Sanatçı Çalıştayı ve Projesi bilgi aktarımı, kaynak paylaşımı, eşitlik ve sürdürülebilirlik sunmayı amaçlıyor” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları