25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koç Üniversitesi Executive MBA
31 Mayıs 2007 Perşembe 10:51

Koç Üniversitesi Executive MBA

Bugüne dek 400’e yakın mezun veren Koç Üniversitesi Executive MBA programı katılımcılarının yüzde 54’ünü üretim, yüzde 35’ini ise hizmete yönelik işkollarında çalışan yöneticiler oluşturuyor.

Şirketler artık geleneksel kalıpların dışında, çok yönlü yöneticilere ihtiyaç duyuyorlar. Hangi endüstride olursa olsun, günümüz iş yaşamında görev alan yöneticilerin birçok iş sürecini aynı anda kontrol edebilmeleri gerekiyor. Yöneticiler için özel olarak hazırlanan Executive MBA programları satınalmadan satışa, finanstan operasyona kadar işletme içerisindeki tüm süreçlere hakim olunmasını sağlıyor. Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü bünyesinde yer alan ve ülkemizde ilk olan Executive MBA programı 400’e yakın mezunuyla 13 yıldan bu yana ülkemiz iş dünyasına değer yaratmaya devam ediyor.

Executive MBA programına her sektörden firmada yönetici olarak görev yapan isimlerin katıldığını belirten Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Noyan Arsan, ağırlığın finans ve otomotiv sektöründe olduğunu belirtiyor: “Telekomdan gıdaya, ilaçtan lojistiğe kadar her sektörden firma yöneticelerini Executive MBA programına gönderiyor. Ancak son yıllarda çok büyük bir hızla gelişen finans ve otomotiv sektörü firmalarının Executive MBA programlarına çok daha yoğun bir ilgisini olduğunu da belirtmek gerekir. Öte yandan katılımcıların yüzde 54’ü üretim, yüzde 35’i hizmet ve yüzde 11’i de diğer alanlarda faaliyet gösteren firmalardan geliyor.”

Prof. Dr. Noyan Arsan, Koç Üniversitesi Executive MBA programının Frankfurter Allgemaine tarafından Avrupa’nın en iyi 20 Executive MBA programı arasında gösterildiğinin ve Business Week’in hazırladığı ABD dışındaki en iyi Executive MBA eğitimleri listesine ülkemizden girmeyi başaran tek program olduğunun da altını çiziyor: “Dünya standartlarında bir eğitim verdiğimizi belirtmek isterim. Küresel ve yerel gelişmeler dorultusunda geliştirilen, dinamik bir yapıya sahip eğitimler sunuyoruz. Executive MBA programımıza genellikle yönetici adayları ve orta düzey yöneticiler katılıyor. Programın yapısı da genel olarak bu kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak oluşturuluyor. Programlara katılanlar çok farklı disiplinlerde eğitim almış kişiler. Eğitim yönünden çoğunluğun mühendis olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, kendi programımızın özelinde mühendislik dışında, hukuk, tıp, çeşitli sosyal bilimler, eczacılık gibi alanlarda eğitim almış öğrenci ve mezunlarımız bulunuyor.”

Koç Üniversitesi Executive MBA programında 20 değişik ders bulunuyor. Bu dersler içinde strateji, pazarlama, finans, operasyon yönerimi, muhasebe, bilgi sistemleri yönetimi, ekonomi, Türkiye ekonomisi, uluslararsı işletme, liderlik ve yönetim becerileri, istatistik ve sayısal yöntemler, yeni iş oluşturma ve girişimcilik, yönetim simülasyonu dersleri yer alıyor. Bu derslere ek olarak takım çalışması, iletişim, sözlü ve yazılı sunum gibi konularda workshop’lar yapılıyor. Executive MBA programı her yıl ağustos ayında başlayıp, bir sonraki yılın ağustos ayı bitiminde sona eriyor. Dersler, 13 ay süren programın başında iki hafta ve sonunda iki hafta olmak üzere toplamda 1 ay pazartesiden cumartesiye tam zamanlı olarak, aradaki aylar boyunca ise sadece cumartesi günleri yapılıyor. Ancak önceden belirlenen bazı haftalarda, özel programlar için az sayıda cuma günü de eğitim takvimine dahil ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları