24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koç Topluluğundan 700 Bin Fidan
11 Ekim 2008 Cumartesi 09:32

Koç Topluluğu'ndan 700 Bin Fidan

Koç Topluluğu'nun 2006 yılında başlattığı Ülkem İçin Projesi kapsamında bu yıl Koç Topluluğu şirketleri, çalışanları, bayileri ve tedarikçilerinin bağışlarıyla 700 bin fidan dikimi gerçekleştiriliyor.

Koç Topluluğu"nun 80. kuruluş yıldönümü çerçevesinde 2006"da hayata geçirdiği Ülkem İçin" Projesi"nin 700 bin fidan dikimini kapsayan 2008 yılı programı kapsamında ilk fidan dikimi Tekirdağ"da Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Gürses"in katılımıyla gerçekleştirildi.

21 Temmuz tarihinde Ankara"da tanıtımı yapılan proje kapsamında ilk fidan dikimleri Tekirdağ ile eşzamanlı olarak Mersin"de ve Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut"un katılımıyla Batman"da gerçekleştirildi.

Koç Topluluğu şirketleri, çalışanları, bayileri ve tedarikçileri küresel ısınma sürecinin ilerlemesini yavaşlatmak ve küresel ısınma tehdidine karşı farkındalık yaratmak amacıyla, gönüllülük esası çerçevesinde "Ülkem İçin" Projesi"ne destek verdiler. Proje çerçevesinde, Tema Vakfı hesap numarasına her bir fidan için 5 YTL değerinde bağış yapılarak, toplam 700 bin fidanlık kaynak yaratıldı.

Çevre bilincini geliştirmek ve doğa kaynaklarının verimli kullanılmasına yönelik farkındalık yaratmak amacıyla, Çevre ve Orman Bakanlığı ve Tema Vakfı"nın da desteğiyle yürütülen proje kapsamında Koç Topluluğu"na bağlı şirketler, çalışanlar, bayiler ve tedarikçilerin yaptıkları bağışlarla 7 bölgede, toplam 700 bin fidanlık "Ülkem İçin Ormanları" oluşturuluyor.

Mustafa V. Koç: Bu proje ile yaklaşık 650 futbol sahası büyüklüğünde orman alanı kazanacağız
Tekirdağ"da düzenlenen fidan dikim töreninde bir konuşma yapan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, "Türk toplumunda ve kültüründe hayırseverlik ve bağışın çok yaygın olmasına karşın, toplumsal sorunlarla ilgili proje geliştirme ve katılımcı olma gibi özelliklerin de güçlendirilmesi ve bu konuda da tüm kurum ve kuruluşlara örnek olunması amacıyla 80. yılımızda Ülkem İçin projesini başlattık" dedi. Şirketlerin sosyal sorumluluk anlayışlarının boyut değiştirdiğini ifade eden Koç, artık bir vakıf ya da sivil toplum kuruluşuna çek verip geri çekilme döneminin sona erdiğini vurguladı. Koç Topluluğu"nun çalışanları ve bayileriyle birlikte 100.000 kişilik büyük bir aile olduğunu belirten Koç, "Kendi içimizde sosyal sorumluluk anlayışını bireyselleştirerek bunu her ölçeğe yaymak hedefiyle neler yapılabileceğini göstermek istedik" dedi. 2008 yılında "çevre" konusuna odaklandıklarını söyleyen Koç, "Yurdumuzun dört bir köşesine 700 bin fidan dikiyoruz. Bu yıl yaz aylarında yaşadığımız talihsiz orman yangınlarındaki kaybımızın bir nebze giderilmesi için, bu proje ile yaklaşık 650 futbol sahası büyüklüğünde bir alanda orman kazandırmayı hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları