29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KOÇ- KAM En İyi Projeleri Arıyor
14 Nisan 2011 Perşembe 14:29

KOÇ- KAM En İyi Projeleri Arıyor

Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÇ-KAM), Türkiye'de Toplumsal Cinsiyet ve Kadın araştırma projeleri yarışması düzenledi.

Koç Üniversitesi bünyesinde 2010 yılında kurulan KOÇ-KAM, toplumsal cinsiyet ve kadın araştırmaları projelerini destekliyor. KOÇ-KAM, kadın ve toplumsal cinsiyet konularına yönelik önemli katkı sağlayacak; başvurular arasından seçilecek en iyi projeleri 100 bin TL"ye kadar fon ile ödüllendirecek.

Türkiye"de kadınların ve erkeklerin toplumsal hayatın her alanına eşit olarak katılımının sağlanmasını hedefleyen KOÇ-KAM, bu konularda bilimsel araştırmalar yapmak, eğitim programları oluşturmak ve geniş bir alanda etkin olmayı amaçlıyor. Düzenlenen bu proje yarışması ile de bu alana önemli bir bilimsel katkı sağlamak istediklerini belirten KOÇ- KAM Direktörü Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı "KOÇ-KAM olarak değerli araştırma projelerini destekleme kararı aldık. Amacımız bu gibi çalışmaları teşvik etmek; yaygınlaşmasını sağlamak ve toplumsal bilinci artırmaktır" dedi.

Son başvuru tarihi 15 Mayıs 2011, Pazar günü olan proje yarışmasında başvurular Bilim Jürisi tarafından değerlendirilecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları