24 Haziran 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koç Holdinge Sabre Ödülü
14 Haziran 2010 Pazartesi 10:51

Koç Holding'e Sabre Ödülü

Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi 28 ülkeden 2 bine yakın başvuru arasında sıyrılarak Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde Sabre Ödülü'nü aldı.

İletişim sektörünün saygın yayınlarından biri olan "Holmes Report"un ABD merkezli yayıncısı Holmes Group tarafından verilen Avrupa Sabre Ödülleri"nde, Koç Holding, Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi ile - "Kurumsal Sosyal Sorumluluk" kategorisinde Sabre Ödülü"nü aldı. Koç Holding MLMM projesi ile kalifiye işgücü yetiştirilmesine katkıda bulunarak gençlerin meslek liselerine yönelmesinin teşvik edilmesini, mesleki eğitim ve istihdam ilişkisinin ülke ekonomisine katkısı konusunda toplumun her kesiminde farkındalık yaratmayı, bu konuda öncü rol oynayarak iş dünyasıyla devlet kurumları arasında işbirliği sağlanmasını hedefliyor.

Geçtiğimiz hafta Paris"te düzenlenen bir törenle sahiplerini bulan Avrupa Sabre Ödülleri"nde Koç Holding"in MLMM Projesi, ödüle başvuran 28 ülkeden 2 bine yakın başvuru arasında sıyrılarak ödül aldı. "Meslek Lisesi Memleket Meselesi" Projesi 2009"un Kasım ayında da, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından düzenlenen yarım düzineden fazla ülke temsilcisinin 375 projeyle katıldığı 2009 Magellan Ödülleri"nde "Toplumla İlişkiler" kategorisinde gümüş ödül almaya hak kazanmıştı.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "Meslek Lisesi Memleket Meselesi" projesinin aldığı Sabre Ödülü ile ilgili olarak; Türkiye için yeni bir sistemin kurulmasına öncülük edecek bir mesleki eğitim-sanayi işbirliği ve çalışma modeli geliştirmeye odaklandıklarını, bu çabalarının uluslararası alanda da ödüllerle tescil edilmesinden gurur duyduklarını ifade etti. Projenin hayata geçmesiyle birlikte meslek liselerine olan bakış açısının değişmeye başladığını ve talebin her geçen gün arttığını gözlemlediklerini söyleyen Koç, şöyle devam etti: "81 ilde, 264 okulda, 8.000 meslek lisesi öğrencisine eğitim bursu veriyoruz, staj olanağı sağlayarak bilgi, beceri ve yetkinliklerini artırıyoruz. 20 Koç Topluluğu Şirketi"nden çoğunluğu meslek lisesi mezunu olan 300"ü aşkın gönüllü çalışandan oluşan bir kadromuz öğrencilerimize koçluk sunarak mentorluk yapıyor, örnek teşkil ediyor, kariyer ve kişisel gelişimlerine destek oluyor. Mesleki ve teknik eğitim için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz" dedi.

MLMM Projesi Hakkında:
Vehbi Koç Vakfı"nın desteği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Koç Holding 2006 yılında, mesleki-teknik eğitimi özendirme programı çerçevesinde Meslek Lisesi Memleket Meselesi (MLMM) Projesi"ni başlattı. Koç Holding proje ile mesleki-teknik eğitimin ülke ekonomisi açısından önemi konusunda toplumun her kesiminde farkındalık yaratmayı, bu konuda liderlik yaparak, devletle iş dünyası arasında işbirliğinin tohumlarını atmayı, kalifiye işgücünün yetiştirilmesine katkıda bulunarak gençleri meslek eğitimine özendirmeyi amaçlıyor. 7 senelik proje, 81 ilde, 264 okulda, 8000 meslek lisesi öğrencisine staj destekli eğitim bursu, koçluk ve kişisel gelişim olanakları sağlayarak, hem eğitime hem de istihdama destek sağlıyor. "Meslek Lisesi Memleket Meselesi" Projesi sayısı 20"ye ulaşan Koç Topluluğu şirketinin verdiği destekle sanayi - mesleki eğitim işbirliğine örnek olarak gösteriliyor. Koç topluluğu çalışanı 337 Meslek Lisesi Koçu, şu anda proje kapsamında gönüllü faaliyet gösteriyor. 7 senenin sonunda 4 senelik öğrenim hayatları boyunca eğitim bursuyla desteklenmiş olacak öğrenci sayısının 8000"e ulaşması hedefleniyor. Projenin basın iletişim ayağına Lobby Halkla İlişkiler, kreatif işlerine Ultra Reklam Ajansı destek vermektedir.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları