05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Knorr, 3 Milyon Kişiye Ulaştı
29 Eylül 2008 Pazartesi 14:00

Knorr, 3 Milyon Kişiye Ulaştı

Doğallık kampanyası çerçevesinde sokakları kurutulmuş sebzeler ile donatan Knorr, Beşiktaş'taki farklı açık hava uygulaması ile de ilgi odağı oldu.

Ramazan için çıkardığı 4 yeni çorba çeşidiyle Türk tüketicisine Anadolu"nun vazgeçilmez damak tadını tekrar hatırlatan Unilever"in en büyük gıda markası Knorr, yöresel tatları ve eski Ramazan lezzetlerini Türk tüketicisi ile buluştururken, Türkiye İçin Çorba Vakti konseptli açık hava uygulamaları ile de oldukça dikkat çekti. Knorr, Doğallık Kampanyası ve onun bir parçası olan Ramazan kampanyası, bu sezonun dört yeni Knorr çorbasını tanıtmak ve Knorr ürünlerinin hazırlanış sürecindeki kurutma hikâyesini tüketici ile en doğru şekilde paylaşmak için hazırlandı.

Knorr"un 2008 Ramazan kampanyasının çıkış noktası güneşti. Knorr"un üretim sürecindeki geleneksel kurutma yöntemini öne çıkaran kampanya, doğaya hayat veren güneşin doğuş ve batış saatlerini en çok takip ettiğimiz Ramazan döneminde İftar vakti, çorba vakti. Çorba vakti, Knorr vakti. mesajıyla tüketicilerle paylaşıldı.

Bu kampanya dâhilinde, büyük şehirler dâhil Anadolu"nun dört bir yanındaki toplam 30"u aşkın şehre özel olarak kampanya posterleri hazırlandı. İstanbul"un Anadolu ve Avrupa yakasında bulunan 10 merkezi noktasındaki otobüs durakları ise gerçek kurutulmuş sebzeler ile giydirildi.

Beşiktaş"taki 3 Boyutlu Knorr Duvarı İlgi Çekti
Kampanyanın en ilgi çekici açık hava uygulaması ise hiç kuşkusuz Beşiktaş"taki üç boyutlu duvar giydirmesi idi. Medina Turgul DDB tarafından oluşturulan kampanya fikri doğrultusunda Santa Adworks tarafından hazırlanan uygulama İstanbul"un en kilit noktalarından biri olan Beşiktaş"ta her gün yüz binlerce tüketiciye ulaştı. Reklamedya tarafından üretilen kurutulmuş sebzelerden oluşan özel duvar çalışması 400 m2"lik bir alana uygulandı, uygulamanın üretimi 11 gün, montajı ise 1 gün sürdü. Uygulama için 300 adet sebze modeli heykeltıraşlar tarafından elle oyularak ve özel bir teknik ile boyanarak gerçeğe en yakın şekilde anime edildi. Bu uygulama için ahşap ve strafor malzeme kullanıldı.

Knorr Beşiktaş"taki 3 boyutlu duvar çalışmasıyla sadece kendi kategorisinde bir ilke imza atmakla kalmadı, yaratıcı açık hava mecrası kullanımına da yeni bir boyut kazandırdı ve sektördeki tüm iletişimcilere de örnek oldu.

Knorr, başarılı açık hava reklâm kampanyası ile Ramazan"da toplamda 3 milyon kişiye ulaşmayı başardı.

Künye:
Reklâm veren: Knorr
ATL Reklâm Ajansı: Medina Turgul DDB
Yaratıcı Yönetmen: Kurtcebe Turgul
Yaratıcı Grup: Gökhan Erol, Timsal Ünsal, Ezgi Turan, Emir Yüksel
Müşteri İlişkileri: Lawrence Du Pre, Ekim Aytaç, Elif Önen Sakin
BTL Reklâm Ajansı: Santa Adworks
Yaratıcı Yönetmen: Doruk Özer
Yaratıcı Grup: Sibel Dinçel Atasoy, Kaan Başar
Müşteri İlişkileri: Nilgün Erkılınçoğlu, Gülfem Özdem
Prodüksiyon: Kadir Alp
Medya Ajansı: Mindshare
Prodüksiyon Ajansı: Reklamedya

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları