17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KMG Araştırmadan Yaz Tüketim Raporu 2007
28 Haziran 2007 Perşembe 10:52

KMG Araştırma'dan Yaz Tüketim Raporu 2007

KMG Araştırma Yaz Tüketim Raporu ile yaz aylarında özellikle turistik bölgelerde artan ev dışı tüketim hacmini, harcama noktalarını ve değişen tüketim dinamiklerini mercek altına alıyor.

Yazlık yerlerde sizin kategorilerinizin tüketim hacmi nedir? Daha fazla satış için potansiyel var mı? Kategorinizde sizler dışında nerelerden tedarik yapılıyor? Farklı kanallardan sağlanan alımlardaki şartlar sizin sağladıklarınızdan ne kadar farklı? Bunlar ve benzeri soruların yanıtları, şirketlerin yaz döneminde uygulayacakları pazarlama, dağıtım, iletişim ve sponsorluk çalışmaları için kritik öneme sahip. KMG Araştırma bütün bu soruların yanıtlarını bulmak ve Türkiye’nin yaz aylarındaki tüketim alışkanlıklarını belirlemek için yepyeni bir araştırmaya başlıyor: Yaz Tüketim Raporu.

Yaz Tüketim Raporu, Antalya, İzmir, Aydın, Muğla ve Balıkesir şehirlerine bağlı, yaz nüfusu açısından en çok tercih edilen 26 ilçe ve 74 belediyedeki, tüm tatil köylerini, otel, pansiyon, bar, restorant ve cafe gibi ev dışı tüketim mekanlarını kapsıyor. KMG Araştırma, çalışma ile bu yerlerdeki tüketim dinamiklerini, ürün ve marka tercihlerini belirliyor. Araştırmanın sonuçları, şirketlerin yaz dönemi için planladıkları tüm çalışmalara çok güçlü bir temel oluşturacak.

KMG Araştırma Perakende Araştırmalar Bölümü tarafından ilk kez gerçekleştirilecek olan Yaz Tüketim Raporu'nda sahil şeridinde yer alan tüm konaklama ve yeme içme yerlerinin adres ve ulaşım bilgileri ile birlikte özellikleri, kapasiteleri (çalışan sayısı, müşteri kapasitesi, masa sayısı, işletme yaşı, sezonluk-sabit) gibi bilgiler yer alacak. Çalışma kapsamında envanter bilgilerin yanında yiyecek, içecek ve temizlik kategorilerinde aylık tüketimler, firmalarla yapılan anlaşmalar ve sponsorluklar, ürün satın alma ve teslimat sistemleri gibi bilgiler de yer alacak.

Temmuz ayı içinde saha çalışması başlayacak olan çalışmanın sonuçları Ağustos ayında çıkacak. Araştırma ile ilgili detaylı bilgi için; Başak Özkan ile (0216) 572 56 56 numaralı telefonlardan görüşülebilir.


KMG Araştırma Hakkında

Değişik konularda uzman özel araştırmalardan, hane tüketim panellerine, dağıtım – merchandising ve satış ölçümlerinden medya araştırmalarına uzanan Türkiye’nin en geniş araştırma portföyüne ve 260 çalışanıyla en geniş araştırmacı kadrosuna sahip olan KMG Araştrma, yüksek kalitedeki verileri, çözüm odaklı analizleri ve aksiyon hedefli yorumları ile müşterilerinin pazar başarılarına açık ve vazgeçilmez katkı yapıyor.


İlgili Haberler
KMG Araştırma'dan Eğitim Projesi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları