28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KMG Araştırmadan Eğitim Projesi
19 Haziran 2007 Salı 15:34

KMG Araştırma'dan Eğitim Projesi

Eğitim projesi KMG Akademi'de yurt içi ve yurt dışından birçok akademisyen ve pazarlama yöneticisi ders verecek.

Özel araştırmalardan hane tüketim panellerine, dağıtım ve satış ölçümlerinden medya araştırmalarına uzanan Türkiye’nin en geniş araştırma portföyüne sahip olan KMG Araştırma, çalışan kalitesini yükselterek müşterilerinin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermek amacıyla KMG Akademi adı altında yeni bir pazarlama ve araştırma eğitimi projesi başlattı. KMG Araştırma, KMG Akademi ile şirket çalışanlarına ileri araştırma tekniklerini pazarlama perspektifi ile birleştirerek; araştırma sonuçlarını yorumlayabilme, aksiyona yönelik sonuç çıkarabilme, kaliteli araştırma alt yapısı oluşturma, veriyi doğru analiz etme ve marka sadakat politikaları geliştirme becerileri kazandırılması hedefleniyor.

Üç yıl önce temelleri atılan KMG Akademi’nin pazarın en önemli eğitim faaliyeti hedefiyle bu yıl yeniden yapılandırıldığını belirten KMG Araştırma İK Direktörü Gülnur Akgül sözlerine şöyle devam ediyor: “Gün geçtikçe artan rekabetçi iş ortamında kurumların uzun dönemli rekabet avantajı sağlamada en önemli kaynağının insan kaynağı olduğu bir gerçek. Bizim amacımız çalışanlarımıza yüksek düzeyde eğitim imkanları ile gelişimlerini ve bu sayede geleceklerini kurumla özdeşleştirmelerini sağlayabilmek. Birinci sınıf bir iş yerinin, çalışanlarına iyi eğitim olanakları sunabilen bir iş yeri olduğuna inanıyoruz ve bu amaçla yola çıktık. KMG Akademi, KMG Araştırma çalışanlarının yüksek düzeyde pazarlama ve araştırma bilgisiyle donanmasını hedefleyen bir program. KMG Akademi’de bu yıl 25 kişi eğitim alıyor. Bu yılki eğitime genellikle KMG Araştırma’da belirli bir süredir çalışan veya satış bölümlerinde sorumluluk alan çalışanlar katıldı. KMG Akademi önümüzdeki yıllarda diğer çalışanları da kapsayacak şekilde geliştirilecek ve önümüzdeki yıllarda sınırlı sayıda olmak kaydıyla müşterilerine de açılması düşüncesiyle çalışmalarımız devam ediyor.”

270 çalışanıyla Türkiye’nin en geniş araştırma kadrosuna sahip KMG Araştırma’da, KMG Akademi eğitim programı bahar ve güz dönemi olmak üzere iki dönem şeklinde uygulanıyor. KMG Akademi’de yaklaşık yarım günlük pazarlama ve araştırma konularının yanı sıra liderlik becerilerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar bulunuyor. Eğitimleri, şirketin kadrosunda bulunan yöneticilerin yanı sıra, önde gelen üniversitelerin öğretim üyeleri, konu ile ilgili dernek-vakıf başkanları ve konusunda bilinen profesyoneller veriyor. Bunların arasında Prof. Dr.Yılmaz Esmer-Bahçeşehir Üniversitesi, Yrd. Doç.Dr. Lerzan Aksoy-Koç Üniversitesi, Dr. Tahsin Pamir-Pamir Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı, Ayşegül Molu- Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı Genel Müdürü / AdSchool İstanbul Program Direktörü, Fügen Toksü – Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Asya Ceyhun-Coca Cola İçecek A.Ş. Araştırma Müdürü gibi birçok uzman bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda KMG Araştırma’nın yüzde 51 hissesini alarak Türkiye pazarına giren araştırma şirketi Ipsos’tan uzmanlar da eğitmen grubunun içinde yer alacak. Gelecek yıldan itibaren ise Ipsos’un merkezi olarak işlettiği e-üniversiteden de faydanılması planlanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları