23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Klimasan, HP Scitex Kullanıyor
24 Ocak 2008 Perşembe 11:01

Klimasan, HP Scitex Kullanıyor

Endüstriyel soğutma birimleri üreticisi Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş., geniş formatlı dokümanların kurum içinde basılması için bir HP Scitex TJ8300 satın aldı.

1969 yılında kurulan Klimasan, endüstriyel soğutucu ve dondurucular üretiyor. Halihazırda 700 çalışanı bulunan şirket, tanınmış uluslararası yiyecek ve içecek firmalarına markalı soğutma birimleri üretmek üzere, ilk kez 2006"da HP Scitex"e yatırım yaptı. Baskı ihtiyaçlarını kurum içinde karşılamak suretiyle, üretim maliyetlerini azaltarak ve geri dönüş süresini kısaltarak müşterilerine daha iyi hizmet sunmayı hedefledi.

Klimasan, kağıt da dahil kendinden yapışkanlı vinil, arkadan aydınlatmalı gibi değişik malzemelere baskı yapabilmek için, yüksek kaliteli baskı imkanı veren bir matbaa makinesine ihtiyaç duyuyordu. HP Scitex TJ8300, saatte 400 metrekareye varan hızlarda baskı yapabiliyor. Böylece Klimasan, baskı kalitesinden ödün vermeden müşterilerin teslim tarihlerine uymak suretiyle verimliliği ve kârlılığı artırıyor. Makinenin kurulduğu tarihten bu yana, 211 bin metrekare baskı yapıldığı, basılı ürünlerin satışında %30 artış sağlandığı ve müşteri sadakatinin yükseldiği belirtiliyor.

Klimasan Üretim Müdürü Mustafa Kurt, HP Scitex TJ8300 kurulumundan önce, zaman baskısı olan işlerin her zaman bir sorun oluşturduğunu, HP ile çözüme kavuştuklarını söylüyor. Kurt şöyle devam ediyor: "Matbaa makinemiz, zaman baskısı olan birden fazla işi yüksek kaliteli bir biçimde, uygun maliyetle ve en kısa geri dönüş süresiyle üretmemize imkan veriyor. Makinenin hızı ve verimi, büyük önem taşıyor ve ürünlerin müşterilere zamanında ulaşmasını sağlıyor. Operatör müdahalesine minimum düzeyde ihtiyaç duyuluyor; personel, baskıyı başlattıktan sonra diğer önemli işlere bakabiliyor."

Klimasan, HP Scitex TJ8300 ürününü, dünyanın lider içecek gruplarından biri için gerçekleştirilen bir projede kullandı. Proje kapsamında, 200x60 cm. ebadında 2.000 baskı, hassas bir vinil malzemeyle, içecek soğutma dolaplarının üzerine yapıştırıldı. Projenin zaman kısıtı nedeniyle, müşteri, çalışmanın provasını fabrikada düzeltip onaylayarak zaman kazandı. Üzeri baskılı içecek soğutma dolapları, ürün açısından hem tutarlı hem de dikkat çekici bir marka görünümü sağladı ve Türkiye"nin dört bir yanında süpermarket, bar ve restoranlara yerleştirildi.

Kurt, proje hakkında şunları söylüyor: "Bu çalışma, HP Scitex TJ8300 için iyi bir test oldu. Müşterimiz, bizden zor bir malzeme üzerinde son derece ciddi bir marka çalışması yapılmasını gerektiren baskıları yalnızca 6 saat gibi çok kısa bir sürede üretmemizi istedi. Matbaa makinemizin en yüksek baskı kalitesini tutarlı bir biçimde koruma ve markanın renklerini doğru olarak yeniden üretme yeteneği çok önemliydi. Müşterimizin beklentisinin üzerine çıktık ve bize verilen sürenin yarısında taleplerini yerine getirmeyi başardık. Müşterimiz, sonuçtan çok memnun kaldı."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları