26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTCde Eğitim Kredisi
17 Ekim 2007 Çarşamba 11:21

KKTC'de Eğitim Kredisi

Halk Bankası, KKTC Eğitim Kredisi ile okul öncesinden üniversiteye kadar ailelere ve öğrencilere eğitim hayatı boyunca destek oluyor.

Halk Bankası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde eğitim gören öğrencilerin eğitim hayatı için destek olmak amacıyla KKTC Eğitim Kredisi adında yeni bir kredi hazırladı.

Okul öncesinden başlayarak üniversite ve sonrasında KKTC sınırları içinde gerçekleştirilecek tüm eğitim giderlerinin karşılanması için seçenekler sunan, kefil gerektirmeden 20.000 YTL’ye kadar kullanılabilen KKTC Eğitim Kredisi'nde, % 1,45 faiz oranı, uygulayan Halkbank, 12 aya kadar vade imkânı sunuyor.

Halk Bankası’nın 69 yıldır üreten Türkiye’ye hizmet verdiğini belirten Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizin eğitimine destek olma amacıyla hazırladığımız bu kredi ürünümüzle, hem geleceğe yatırım yapıyoruz, hem de Kuzey Kıbrıs’ın kalkınması için eğitimli nesillerin yetişmesine katkıda bulunuyoruz” dedi.

Halkbank şubelerine başvuranlar, eğitim harcamalarını gösteren resmi bir belge, öğrenci kimlik kartı ve okul kayıt belgesi ile KKTC Eğitim Kredisi'nden faydalanabiliyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları