24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kişilik Testlerinin Duayeni Türkiye’de
04 Ekim 2011 Salı 18:15

Kişilik Testlerinin Duayeni Türkiye’de

Ölçme ve değerlendirme konusunda 41 ülkede faaliyet gösteren, Saville Consulting’in kurucusu Prof. Peter Saville 8. Seçme ve Yerleştirme Zirvesi’ne konuşmacı olarak geldi.

İngiltere’nin en iyi 10 psikologundan biri unvanına sahip olan Prof. Saville’in  işe alım konusunda psikometrinin etkisi başlıklı konuşmasına iş dünyasından yoğun ilgi oldu.
 

Saville Consulting’in Türkiye temsilciliğini yürüten Impact Danışmanlık’ın sponsorluğunda HR Dergi tarafından düzenlenen 8. Seçme ve Yerleştirme Zirvesi’nde Prof. Peter Saville işe alımda psikometri etkisinin sırlarını verdi. İş dünyası, özellikle şirketlerinde karar alıcı konumda yer alan eğitim ve İK profesyonelleri 8. Seçme ve Yerleştirme Zirvesi’ni takip etti. Zirvede konuşması ilgiyle izlenen Peter Saville, psikoloji eğitiminin sonrasında kişilik yapısı konusunda master ve doktora eğitimi aldı ve 27 yaşında Ulusal Eğitim Araştırmaları Kurumu Test Birimi’nin Baş Psikoloğu oldu. SHL Group prc. şirketinin kurucusu olan Prof. Saville, 1998 yılında İngiltere’nin en başarılı 50 girişimcisinden biri oldu ve 2004’te İngiltere’nin en iyi 10 psikologundan biri unvanını kazandı. Profesyonel Psikoloji’ye üstün katkıları nedeniyle BPS Centenary Ödülü’nü sahip olan Saville,  2002’de SHL’de ayrılarak şu anda 41 ülkede faaliyet gösteren, yeni nesil ölçme ve değerlendirme araçlarının geliştirildiği Saville Consulting’i kurdu.
 

200’den fazla yayını bulunan ve Kingston İş Okulu’nda aktif görevine devam eden Prof.Saville, Impact Danışmanlığın sponsorluğunda HR Dergi tarafından düzenlenen 8. Seçme ve Yerleştirme Zirvesi’nde son 30 yılın değerlendirmedeki en büyük gelişmesi olan Saville Consulting Wave kişilik envanterinin özelliklerini, üstünlüğünü, insan kaynağına, organizasyonlara ve işe katkısını katılımcılarla paylaştı.
22 Eylül’de gerçekleşen 8. Seçme ve Yerleştirme Zirvesi’nin sonrasında, 23 Eylül’de Impact Danışmanlık’ın İstanbul Hilton Oteli’nde Saville Consulting’den Silpa Gohil’in katkılarıyla düzenlediği workshop’ta  Saville Consulting araçlarının kullanımı ile ilgili bilgi alan katılımcılara, şirket tarafından sertifika verildi.
 

Impact Danışmanlık’ın kurucu ortaklarından Nazlı Ayça Özkarahan, Saville Consulting araçlarının gelişmiş bireysel ve kurumsal tanılama hizmeti veren tamamen entegre olmuş değerlendirme araçları olduğunu ve ölçme - değerlendirme konusunda çok taze ama kuvvetli bir soluk olduklarını vurguladı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları