25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kiosk İnnova Para Makinesi ile CeBIT’te
05 Ekim 2011 Çarşamba 17:45

Kiosk İnnova Para Makinesi ile CeBIT’te

Kiosk İnnova, CeBIT Fuarı’nda ATM’ye benzer özelliklere sahip tamamen Türk teknolojisi ile geliştirilen Ödeme ve Tahsilat Kioskları’nı sergiliyor.

Bu cihazlarla aynen bir vezneden yapılabildiği gibi kredi kartı, banknot ve bozuk para ile her türlü ödeme işlemi 7/24 gerçekleştirilebiliyor.
İnnova’nın self servis cihaz pazarındaki lider markası Kiosk İnnova, CeBIT fuarında 7’nci salonda Ödeme, Tahsilat ve Kiosk uygulamalarında on yıllık tecrübesini ortaya koyduğu, sokakta self servis vezne işlevi gören ‘Ödeme ve Tahsilat Kiosk’larını tanıtıyor.
Bankaların yanı sıra hizmet sektörü, perakende sektörü ve devlet kurumları için her türlü ödeme işleminin nakit ya da kredi kartı kullanarak self servis olarak gerçekleştirilebilmesini sağlayan Kiosk İnnova Ödeme ve Tahsilat Kiosku sayesinde kullanıcılar, fatura ödeyebiliyor, kontör yükleyebiliyor, vergi ödemesi ve döviz alım satımı gibi çeşitli işlemleri de yapabiliyor.
Kiosk İnnova imzalı Nakit Kiosk’un üzerinde ödeme işlemlerinin daha hızlı şekilde tamamlanması için barkod okuyucu yer alıyor. Faturanın üzerindeki barkodu tarayarak, güncel borç bilgilerine ulaşan kiosk, bu borcun tahsilatını nakit ya da kredi kartı ile gerçekleştirebiliyor. Nakit ödemelerde hem kağıt hem de bozuk para kabul eden kiosk, aynı şekilde para üstünü de iade edebiliyor. İstendiği takdirde aynı anda birden fazla para birimine destek verebilen bu kioskun üzerinde ayrıca, güvenlik için kullanılan kamera sistemi, çağrı merkezi bağlantısı için telefon cihazı ve kredi kartı ödemelerinde güvenli şifre girişi için pinpad olarak adlandırılan özel bir metal klavye sistemi yer alıyor.
Kiosk İnnova’nın geliştirdiği bu kioskun en önemli özelliği olan ‘Cash Recycling’ teknolojisinde, ATM’lerin tersine, bir kullanıcının ödeme yaparken kullandığı nakit ve bozuk paralar, diğer bir müşteriye bozuk para olarak geri ödeme sırasında kullanılabiliyor. Tek bir kasadan gerçekleşen para kabul ve para üstü ödeme sistemi sayesinde kioskun periyodik bakım süresi artarken, cihazın sürekli işler halde kalması sağlanıyor. Kullanıcıdan gelen paranın sahte olması ihtimaline karşı para kabul ünitesinde özel bir güvenlik sistemi kullanılıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları