22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KiD Genel Kurultayı Yapıldı
16 Şubat 2012 Perşembe 18:18

KiD Genel Kurultayı Yapıldı

Kurumsal İletişimciler Derneği Başkanı Suat Özyaprak: Amacımız, Kurumsal İletişim Kavramının Doğru Anlaşılmasını Sağlamak.

2009'da Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarının Kurumsal İletişim Direktörleri tarafından kurulan Kurumsal İletişimciler Derneği’nin (KİD) ikinci Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Genel Kurul’da yapılan seçimde Suat Özyaprak başkanlığa yeniden seçildi.

Derneğin 2012-2013 faaliyet planında iletişim sektörü, medya, kamu, akademik çevre ve STK’ları Türkiye’nin ilk Kurumsal İletişim Zirvesi’nde bir araya getirmek yer alıyor. Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde eğitim müfredatına da katkı yapacak olan dernek, yıl içerisinde eğitim çalışmaları da düzenleyecek. Mesleki kriter oluşturma çalışmalarının, bilgi ve deneyim paylaşımı amaçlı etkinlikleri de devam ettirilecek.

Kurumsal iletişim mesleğinin bilinirliğini artırmak, mesleki standartlarının yükseltilmesine liderlik etmek hedefiyle 2009 yılında faaliyete geçen ve önde gelen kurumların kurumsal iletişim yöneticilerini bir araya getiren Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD), Genel Kurul toplantısı sonrası ikinci dönem çalışmalarına başladı.

Geçen dönem olduğu gibi, bu yıl da derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Suat Özyaprak, sektörde taşları yerine oturtmak amacıyla, paylaşım ve standardizasyon odaklı çalışmalara devam edeceklerini dile getirdi. Özyaprak, “Görev aldığımız ilk dönemde tüm üyelerimizin varolan birikimlerinden bir bellek yaratmaya çalıştık. Bu konuda önemli mesafe aldık. Amacımız Kurumsal İletişim fonksiyonunun tüm paydaşlar nezdinde doğru anlaşılmasını sağlamak” dedi.


Bahçeşehir Üniversitesi İşbirliğinde Akademik İçeriğe Katkı
KİD ve Bahçeşehir Üniversitesi arasında bu yıl başlatılan işbirliği kapsamında, kurumsal iletişim çalışma alanlarından oluşan bir içerikle 11 derslik bir müfredat oluşturuldu. Öğretim yılının ikinci döneminde belirlenen müfredat kapsamında, dernek üyeleri de eğitmen olarak derslere girecekler. KİD, akademik kurum işbirliklerini çeşitlendirerek yaygınlaştırmayı da planları arasına almış bulunuyor.

Kurumsal İletişimciler İçin Eğitim Çalışmaları
KİD bünyesinde bu yıl ayrıca, kurumsal iletişim mesleğini icra eden, ya da etmeye aday olan kişilere yönelik eğitim programları da gerçekleştirilecek. Eğitim çalışmaları, dernek üyesi firmaların yanı sıra, dışarıdan katılımcılara da açık olacak.

Kriter Oluşturma Çalışmaları Devam Ediyor
KİD tarafından bir önceki dönemde başlatılan, sektörde faaliyet gösteren şirketler ve STK’lar işbirliğinde yürütülen Kriter Belirleme Çalıştayları da, yeni dönemde devam ettirilecek. 2012 yılında Dijital Ajans Hizmeti, Kreatif Ajans Hizmeti ve KSS Hizmeti satınalma kriterlerinin belirlenmesine ilişkin çalıştaylar yapılması planlanıyor. Bu çalışmalarda, sektör kuruluşları ve STK’ların yanı sıra, üniversite işbirlikleri de öngörülüyor.

Öte yandan, KİD bünyesinde gerçekleştirilecek çalışma grubu toplantılarında, dernek üyesi firmaların kamuoyunda gündem oluşturan güncel deneyimleri, diğer üyeler ile paylaşılacak. Çalışma grubu toplantıları sayesinde KİD, sektörün bilgi ve paylaşım platformu olarak konumunu daha ileri bir noktaya taşıyacak.

Yine bir önceki dönemde başlatılan ve üye firmaların liderlerinin kurumsal iletişime bakışını birinci ağızdan üyelerle paylaşmalarına imkan veren Liderlerle Buluşmalar etkinlikleri de, yeni dönemde devam ettirilecek.

Kurumsal İletişim Derneği ikinci dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler      
Suat Özyaprak, Başkan (Sabancı Holding)                       
Murat Ermert, Başkan Vekili (Yapı Kredi)      
Barbaros Talı, Başkan Vekili (Anadolu Grubu)             
Şule Yücebıyık, Genel Sekreter (Borusan Holding)    
Aybala Şimşek, Sayman (Şekerbank)                       
Dori Kalafat, Üye (Tekfen Holding)
Kadri Mutlu, Üye (Denizbank)                                  

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
Rişe Özkan                 (Doğan Holding)
Bengi Vargül               (TAV)
Okyar Tuncel              (Koç Holding)
Nedret Türkkuşu         (McDonalds)
Füsun Feridun            (AVEA)

Denetim Kurulu Asil Üyeler
Berna Özkul               (Sabancı Üniversitesi)                            
Devrim Çubukçu         (Aygaz)                                  
Meltem Perdeci          (Enerjisa)

Denetim Kurulu Yedek Üyeler
Nevra Çağman           (Bayer)
Uğur Nalbantoğlu       (Yapı Kredi)
Gökhan Dedeoğlu      (Setur)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları