18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kendini Keşfet, Diyarbakır İçin Başlıyor
28 Ocak 2012 Cumartesi 18:28

Kendini Keşfet, Diyarbakır İçin Başlıyor

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri’nin 12 yıldır uyguladığı, üniversite öğrencileri ile ilköğretim öğrencilerini buluşturan Kendini Keşfet Projeleri bugüne kadar 11.000’den fazla çocuğa ulaşt

Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin, yıl boyunca çeşitli alanlarda sürdürdüğü Toplumsal Duyarlılık Projeleri'nden biri olarak yürütülen Kendini Keşfet Projesi yarıyıl tatilinde 30 Ocak - 4 Şubat 2012 tarihleri arasında, beşinci kez Diyarbakır’da uygulanacak.

Gerçekleştirilecek çalışmalar sonucunda Diyarbakır’da toplam 250 ilköğretim öğrencisi çocuğa ulaşılarak, onların yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini geliştirmek, kendilerinin farkına varmalarını sağlamak hedefleniyor. Proje, 15 gönüllü üniversite öğrencilerinin ve Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri sorumlularının katılımı ile Diyarbakır merkezdeki Koşuyolu İlköğretim Okulu’nda bir hafta uygulanacaktır.

Sabancı Üniversitesi’nden ve farklı üniversitelerden öğrencilerin oluşturduğu takımlar, özellikle sosyo-ekonomik durumu yeterli olmayan ailelerin çocuklarına; eğitsel drama, resim, el becerileri, sayısal ve sözel beceriler, çatışma-uzlaşma-barış gibi konularda eğitim vermenin yanı sıra, bir yılı aşkın süredir çocuklarda kültürel mirası koruma bilinci ve kültür bilincini geliştirme üzerine çalışmalar yapacaklar.

Kendini Keşfet Projesi 12 yıldır soluksuz düzenleniyor
Toplumsal Duyarlık Projeleri, akademik yıl içerisinde devam eden projelerin yanı sıra yarıyıl ve yaz tatillerinde de İstanbul dışında Kendini Keşfet başlığı altında yürütüyor.

Kendini Keşfet Projeleri, 2000 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin katılımı ile Mardin, Van, Şanlıurfa, Siirt, Diyarbakır Silvan, Kars-Sarıkamış, Erzurum, Giresun, İzmir-Dikili ve Balıkesir- Ayvalık, Hatay, Sinop, Nevşehir, Muş ve Ardahan'da yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları