25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaynak Okulunda Eğitim Başladı
10 Nisan 2009 Cuma 10:33

Kaynak Okulu'nda Eğitim Başladı

Eğitim programını tamamlayan işçiler, nitelikli eleman olarak yurtiçi ve yutrdışı şantiyelere gönderiliyor.

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) tarafından sunulan ve Gama Holding"e bağlı Etimesgut Fabrikası"ndaki Kaynak Okulu"nda, eğitmenleri, araç ve gereçleri yine Gama Holding tarafından sağlanan İnşaat Sektöründe Ölçme ve Değerlendirme, Eğitim ve İstihdam Projesi yeni eğitim dönemine başladı.

İNTES"in Aktif İstihdam Tedbirleri programı kapsamında sunulan eğitimler Avrupa Birliği tarafından finanse ediliyor. 18-29 yaş arasında, İŞKUR"a kayıtlı, çeşitli branşlarda toplam 200 gencin eğitilmesinin hedeflendiği eğitim 6 hafta sürüyor, teorik ve pratik olarak toplam 270 saat eğitim veriliyor.

Eğitimi bitiren işçilerin, Türk inşaat şirketlerinin yurtiçi veya yurtdışı şantiyelerinde istihdam edilmeleri hedefleniyor. Eğitim sonunda verilen sertifika sayesinde nitelikli birer endüstriyel kaynakçı olmaya hak kazanan işçiler istedikleri firmada ve ülkede iş bulabiliyor.

Programın sürekli destekçilerinden biri olan Gama Holding, bugüne kadar Kaynak Okulu"nda ve Ankara Organize Sanayi Bölgesi"nde bulunan Türk Eğitim Şantiyesi"nde (TES) yapılan eğitimleri tamamlayan çeşitli branşlardaki binlerce işsiz genci istihdam etti.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları