25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kavram Meslek YO Açıldı
07 Kasım 2007 Çarşamba 11:01

Kavram Meslek YO Açıldı

Ek kontenjandan öğrenci alarak en çok öğrenci alma başarısını gösteren Kavram Meslek Yüksek Okulu açıldı.

İlk eğitim yılı olmasına rağmen ek kontenjandan 255 öğrenci alarak en çok öğrenci alma başarısını gösteren Kavram Meslek Yüksek Okulu İstanbul Zincirlikuyu ve Gaziosmanpaşa’da yoğun katılım ile açıldı.

İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu’nun resmi açılışına İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, Kağıthane Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, İstanbul Kavram MYO Mütevelli Heyet Başkanı Bahattin Durmuş, Mütevelli Heyeti Üye’si Hülya Koçyiğit ve çok sayıda işadamı katıldı. Özer açılış konuşmasında, “Meslek okullarının az olduğu bir dönemde, ara eleman yetiştiren bir okul açtığı için eğitimci arkadaşımızı kutluyoruz. Ülkemize, İnsanlarımıza ve Kavram ailesine hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

300’den fazla çözüm ortağı ile anlaştıklarını, daha okul sıralarında mesleki uygulamayı ön planda tuttuklarını belirten Durmuş, ”İstanbul Kavram Meslek Yüksek Okulu’nu holdinglerin, finans şirketlerinin yönetildiği bu bölgede açtık. Okulumuzda şirket CEO’ları da ders verecek. Ek tercihlerde en çok öğrenci olan okul olduğumuzu öğrendim. 255 öğrencimizde yaşayarak öğrenen elemanlar olarak yetişecekler. Öğrencilerimiz çözüm ortağı olan şirketlerde çalışacaklar, bu şirketler daha mezun olmadan birçok öğrencimizi bünyesine katacak. Geleceğin CEO’ları bizim okullarımızdan çıkacak” diye konuştu.

Koçyiğit ise açılış konuşmasında, " Evlatlarımız daha iyi eğitim almaları için yapılan çabaların içinde kendimi görüyorum. Bazen öğretmen olarak bazen destekçi olarak. Kavram Meslek Yüksek Okulunun kuruluşunu kutluyoruz hayırlısı. Meğer benim de bir eğitimci yönüm varmış. O çıkıyor meydana. Eğitime hizmet eden bir nefer olarak görüyorum artık kendimi" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları