25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaspersy’den Security Scan
05 Temmuz 2012 Perşembe 15:05

Kaspersy’den Security Scan

Kaspersky Lab’in ücretsiz sunulan yeni ürünlerinden Kaspersky Security Scan, bilgisayarlardaki güvenlik endişelerini çifte denetimle ortadan kaldırıyor.

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab, bilgisayarların güvenlik durumunu şansa bırakmıyor. Şirketin bunun için geliştirdiği ücretsiz ürünü “Kaspersky Security Scan” adını taşıyor. Ürün, daha önce anti-virüs çözümü kullanmamış, şu anki güvenlik yazılımları hakkında şüpheleri olan veya güvenlik çözümlerinde alternatif arayan kullanıcılar için ideal.

Yeni kullanıcıları yazılım teknolojileri lideri Kaspersky Lab endüstrisiyle de tanıştırmayı hedefleyen Kaspersky Security Scan, uygulama kolaylığıyla da rakiplerinden ayrılıyor. Bu ürünü bilgisayara kurmak ve silmek oldukça kolay... Anti-virüs çözümleriyle ortak çalışan ürün, kullanıcılar herhangi bir virüs problemiyle karşılaştığında “Kaspersky Anti-Virus”, “Kaspersky Internet Security” ya da “Kaspersky PURE” gibi tam teşekküllü bir koruma çözümüne başvurmalarını tavsiye ediyor.

Kullanıcıları uyarıyor ve yol gösteriyor
Akıllı telefonlar ve tabletler gibi internet bağlantısına sahip mobil cihazların yükselişine rağmen, klasik PC’ler tüketicilerin internete girmelerinde, kişisel ve iş bilgilerini depolamada hala en çok kullandıkları cihazlar. Mart 2012’de, Harris Interactive tarafından yapılan dünya çapındaki bir araştırma, Windows bilgisayar kullanıcılarının en az %15’inin dijital varlıklarını korumak için herhangi bir güvenlik yazılımına başvurmadıklarını gösteriyor. Aynı zamanda, kullanıcıların %60’ı kritik finansal verilerinin gizliliği açısından endişe duyuyor. Kullanıcıların %80’i ise en az bir kez direkt olarak bir güvenlik tehdidine maruz kalmış.

Kaspersky Lab’in Baş Teknoloji Sorumlusu Nikolay Grebbennikov ise, “Kişisel bilgisayar, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar en sık kullanılan cihazların başında geliyor. Ancak dünya üzerindeki milyonlarca bilgisayarda halen en alt derecede koruma çözümleri kullanılıyor. Hatta bazı cihazlarda o bile bulunmuyor” diyor. Kaspersky Security Scan’in bu genel soruna çözüm olacağını söyleyen Grebbennikov, “Kaspersky’nin bu ücretsiz ürünü, kullanıcıların bilgisayarlarının güvenlik durumunu kontrol etmelerine fırsat sağladığı gibi herhangi bir tehdide karşı onları hemen uyarıyor ve Kaspersky Lab’den gerçek zamanlı güvenlik çözümü bulmaları için yardımcı oluyor” diye konuşuyor.

Ücretsiz anti-virüs çözümlerini tercih edenler mutlaka kullanmalı
Kaspersky Security Scan, hiçbir ek soru sorulmadan ve yeniden başlatmayı gerektirmeden hızlı bir kuruluş için optimize edildi. Güvenlik durumu için kullanıcılara ikinci bir görüş sağlama özelliğine sahip olduğu gibi diğer güvenlik çözümleriyle de uyumlu çalışıyor. Yüklemeden hemen sonra, Kaspersky Security Scan sistemi denetlemek; zararlı programları, Windows güvenlik durumunu ve popüler programlardaki hassasiyetleri taramak için hazır duruma geçiyor. Varsayılan ayarlara uygun olarak, sistem taraması haftada üç kez otomatik olarak, iki kez de arka plan modunda tamamlanıyor. Bu ayarların kullanıcılar tarafından modifiye edilebildiğini de ekleyelim. Aynı zamanda, sistemi hızlı olarak ya da tamamen taramak da mümkün…

Taramadan hemen sonra kullanıcılar, tüm tespit edilen güvenlik tehditlerini birkaç farklı kategoride sunan kapsamlı bir rapor alabiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda, virüs bulaşmış sistemi düzeltebilecek ve kapsamlı bir koruma sunabilecek Kaspersy Lab gerçek zamanlı güvenlik çözümleri hakkında da bilgilendiriliyor. Kaspersky Security taraması, zararlı yazılımların birçoğunu tespit edebilse de, çözümün tüm sistem güvenliği ve en karmaşık kötücül yazılımları tespit etmek üzere tasarlanmadığı belirtiliyor.

Son yapılan araştırmalara göre, dünya üzerindeki kullanıcıların %60’ı ücretsiz güvenlik yazılımlarını tercih ediyor. Ancak bu tarz çözümler en üst düzeydeki güvenliği sağlamak konusunda yetersiz kalıyor. Örneğin, AV-Test.org tarafından gerçekleştirilen ücretsiz güvenlik yazılımları hakkındaki bağımsız değerlendirme, en popüler ücretsiz anti-virüs yazılımlarının bile birçok zararlı yazılımı tespit edemediğini gösteriyor. Bu ve benzeri ücretsiz ürünleri tercih eden kullanıcılara, periyodik olarak güvenlik durumu kontrolü, güvenlik olanaklarını karşılaştırma ve gözden geçirme özellikleriyle Kaspersky Security Scan’i kullanmaları öneriliyor.

Kaspersky Security Scan, Kaspersky Lab’in resmi web sitesinde ücretsiz yükleme için mevcuttur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları