29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kasperskyden Dijiltal Dadı
10 Haziran 2010 Perşembe 14:20

Kaspersky'den Dijiltal Dadı

Kaspersky PURE'ün Ebeveyn Kontrolü modülü, tüm endişeleri boşa çıkarmaya yetiyor.

Bilgisayar canavarı 10 yaşındaki Arda, uzakta yaşayan kuzeniyle son çıkan yarış arabaları hakkında Internet üzerinden konuşmaktadır. Birden ekranda bir pencere açılır ve birisi "merhaba" der. Arda gelen bu mesaja cevap verir ve konuşma başlar. Artık bu kişinin Arda hakkında istediği bilgileri öğrenebileceğini, hatta kullandığı takma adla Arda"nın bir akrabası olduğunu bile iddia edebileceğini düşünün…

Aslında çocuklar ne kadar akıllı olurlarsa olsunlar, profesyonel hacker"lar tarafından kolayca kandırılabilir. Hackerler, açığını bulduğu bilgisayara sızıp, telefon numarası, adres, banka hesap şifresi gibi kişisel bilgilere kolayca ulaşabiliyor. Ulaştıktan sonra da bilgisayardaki her türlü dosya, belge veya sözleşme gibi kişiye özgü gizli bilgilere erişebilir.

Tüm bu düşünceler o kadar ürkütücü ki, "keşke çocuğum için dijital bir dadı tutabilsem" diyor olabilirsiniz. Kaspersky PURE "Ebeveyn Kontrolü" modülü tam da bu amaca hizmet ediyor. Kaspersky PURE çocuğunuza kontrol altında olduğunu hissettirmeden dikkatli bir ebeveynin yapabileceğinden daha fazlasını yapıyor. Ebeveyn Kontrolü seçeneği anlık mesajlaşmalar sırasında dilediğiniz kelimeleri kısıtlarken, kişisel bilgilerinizin başka bilgisayarlara aktarılmasını da engelliyor.

Ebeveynler ayrıca müstehcen dil kullanılan içerikleri veya çocuklarının kullandığı kelimeleri de kontrol edip, engelleyebiliyor. Hatta IM kontrolü sayesinde belirli kişilerle iletişim engellenebiliyor ve böylece ebeveynler çocuklarının yalnızca doğru kişilerle konuştuğundan ve güvenilir olmayan kişiler tarafından kandırılarak gizli bilgilerini vermediklerinden emin olabiliyor.

Kaspersky PURE çocuklarınızın gezebileceği veya gezmemesi gereken internet sitelerini de kontrol altında tutmak için harika bir araç olarak öne çıkıyor. Web siteleri "siyah" veya "beyaz" olarak listelenebiliyor ve böylece tehlikeli sitelere erişim kolayca engellenebiliyor. Bu özellik, özellikle çocuklarının belirli web sitelerini ziyaret etmesini istemeyen kullanıcıların işine çok yarıyor.

Sınırlandırma özelliği bununla da kalmıyor ve ebeveynlere çocuklarının bilgisayarda veya internette geçirdiği zamanı kontrol etme olanağı da sağlıyor. Siz sadece bir zaman belirleyin, o saat geldiğinde bilgisayar otomatik olarak kapanacaktır. Böylece çocuğunuzun bütün gününü Internet'te oyun oynayarak geçirmesinin önüne geçilebilirsiniz. Çocuğunuzun bilgisayardaki bazı uygulamalara erişimi kısıtlanmak isteniyorsa, bu da kolaylıkla yapılabiliyor. Ayrıca bilgisayara yapılan yükleme işlemlerine de sınırlama filtreleri koyulabiliyor ve çocukların Internet'teki her tür tehlikeden uzak kalması amacıyla Google ve Bing için güvenli arama etkinleştirilebiliyor.

Kaspersky PURE çocuğunuzun Internet'teki tüm aktivitelerini izleyebiliyor ve tıpkı bir güvenlik ağı gibi çocukların her tıklamasını, yazdığı her kelimeyi koruyabiliyor. Özetle; bir an Arda"nın çocuğunuz olduğunu, bir yabancının, sizin veya Arda"nın haberi olmadan bilgisayarınızdaki tüm belgelere, arşivlere ve kişisel bilgilerinize ulaştığını düşünün. Bir de tüm bu tehlikelerin önüne geçebileceğinizi, çocuğunuzun ve bilgisayarınızın güvenliğini sağlayabileceğini. Sizce bunlardan hangisini seçmeli?

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları