18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaspersky Testlerden En İyi Skorla Geçti
16 Ağustos 2012 Perşembe 13:10

Kaspersky Testlerden En İyi Skorla Geçti

Araştırma şirketlerinden AV-Comparatives’in testlerinde %99’luk skor elde eden Kaspersky Lab, sıralamada listenin birinci sırasında yer alan şirketlerden oldu.

Güvenli içerik yönetim çözümleri alanındaki lider şirket Kaspersky Lab, dünyanın en saygıdeğer araştırma şirketlerinden Avusturyalı AV-Comparatives’in Mart-Haziran 2012 aylarını kapsayan “Whole Product Real-World Koruması” testinde, en iyi skorlardan birini elde etti. Test sonuçlarına göre Kaspersky Lab çözümleri, mevcut tehditlerin %99’unu saptayarak bloke etmeyi başararak, araştırma sıralamasında listenin birinci sırasında yer alan şirketlerden oldu.

AV-Comparatives tarafından yapılan testte, evlerde kullanılan bilgisayarlar için temsili gerçek senaryolar uygulanmış. Böylece antivirus ürünlerinin kapsamlı performansı test edilmiş. Test aynı zamanda, siber suçluların bilgisayar zaaflarından yararlanarak ataklar gerçekleştirmekte en sık kullandıkları Windows XP Service Pack3 platformunda da gerçekleştirilmiş. Böylece test ortamında gerçek hayatla en yakın değerlerin ortaya çıkması sağlanmış.

İçinde Kaspersky Internet Security 2012’nin de bulunduğu teste katılan bütün ürünler varsayılan ayarlarla yüklendiler ve antivirüs veri tabanlarını güncelleyerek bulut güvenlik sistemlerine bağlandılar. Virüs bulaşmış sitelere girmek ve zararlı yazılımlarla dolu dosyaları indirmek gibi yaygın senaryolar taklit edilerek, dört farklı test gerçekleştirildi.  AV-Comparatives uzmanları hem başarılı bir şekilde bloke edilen tehditleri hem de hatalı pozitif miktarını değerlendirdi. Test sonuçlarına göre, Kaspersky Internet Security 2012, 2000’den fazla zararlı programın %99.4’ünü etkisiz hale getirmeyi başardı.  Bu etkileyici performansla Kaspersky Lab çözümleri ilk 3’e girerek, AV-Comparatives uzmanları tarafından en yüksek puanı almayı da başardı.

KASPERSKY LAB KENDİ REKORUNU KIRIYOR
Kaspersky Lab Anti Zararlı Yazılım Araştırmaları Yöneticisi Oleg Ishanov, bu başarıyla ilgili olarak, “Gerçek ortamlarda yaşanan durumları taklit eden bu testlerin sonuçları ilgi çekici. Bu testler bizlere ürünün kullanışlı olup olmadığını ve kullanıcının güvenlik gereksinimlerini ne kadar karşıladığını gösteriyor. AV-Comparatives testleri, sosyal mühendislik tekniklerini kullananlar dahil olmak üzere, test sırasında aktif olan tehditlerin antivirüs çözümleri tarafından bloke edilme yeterliliklerini ölçüyor” diyor. Testlerde, Kaspersky Internet Security 2012’nin mükemmel sonuçlarının ortaya serildiğini ekleyen Ishanov, “Aynı zamanda 2011 sonuçlarımızın da ötesinde bir başarı elde ederek, her geçen yıl tehditlerle savaşta bir adım öne geçtiğimizi kanıtlıyoruz” diyor.

AV-Comparatives tarafından gerçekleştirilen araştırma raporunun tümüne http://av-comparatives.org/images/docs/avc_prot_2012a_en.pdf  adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları