05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaspersky Security 8.0 Piyasalarda
03 Aralık 2010 Cuma 12:35

Kaspersky Security 8.0 Piyasalarda

Kaspersky Lab tarafından Microsoft Exchange sunucuları için geliştirilen Kaspersky Security 8.0, kurumsal BT güvenlik stratejisinin yeni ve önemli bir parçası olarak piyasaya sunuldu.

Güvenli içerik yönetim çözümlerinin geliştiricisi Kaspersky Lab, ileri teknolojiler içeren dördüncü nesil anti-spam motorunun da yer aldığı Microsoft Exchange sunucuları için tasarladığı Kaspersky Security 8.0"i müşterilerinin kullanımına sundu. Uygulama dördüncü nesil anti-spam motorunun dâhil olmasıyla birlikte, istenmeyen mesajların ortaya çıkma oranını %99"lara çıkarıyor. Yeni anti-virüs motoru, geliştirilmiş seviyede kötü amaçlı yazılımların ortaya çıkmasına destek verirken sistem kaynaklarının tüketimini azaltarak uygulamanın performansını artırıyor.
Uygulamanın güncellenmiş sürümü kullanıcıların kendi güvenilir siyah beyaz listelerini göndericilerin SMTP veya IP adreslerini kullanarak oluşturmalarına yardımcı oluyor. Tüm bunların yanı sıra spam karşıtı ek korumalar da içeren uygulamada, mesajlar istenmeyen e-postaların yollandığı adreslerin DNSBL listeleri ve URL mesajlarındaki spam"ları bulan SURBL teknolojisi kullanılarak taranıyor.
Çoğu yöneticinin yakından tanıdığı Microsoft Management Console (MMC) kullanılarak yönetilen uygulama, kapsamlı anti-spam sistemi ve antivirus koruma ayarlarıyla kurumsal iş süreçleri düşünülerek tasarlandı. VMware Ready Serfitikası ile de ödüllendirilen uygulama, sanal platformlarda da kullanılabilir.
Kaspersky Lab Kurumsal Bölüm Başkanı Keith Maskell kurumsal bilgi-işlem güvenliğinin yeni stratejik yaklaşımı hakkında şöyle söyledi: "Modern kurumsal ağlar aslında karışık heterojen ortamlar olduğundan dolayı etkili bir koruma sağlamak için farklı işletim sistemlerini desteklemek gerekiyor. Bu nedenle birden çok platform ve çevresini desteklemek kurumsal bilgi işlem güvenliğinin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor. Kaspersky Lab"ın iş çözümlerinin güncellenmiş çizgisi bütün diğer popüler platformlarla, işletim sistemleriyle ve uygulamaların en son sürümleri ile uyumlu. Bu nedenle de farklı büyüklükteki tüm firmaların ihtiyaçlarını karşılayabiliyor."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları