15 Nisan 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaspersky Labtan Ebeveyn Kontrolü
21 Mart 2012 Çarşamba 11:54

Kaspersky Lab'tan Ebeveyn Kontrolü

Kaspersky Lab Android OS platformunda çalışan, akıllı telefon ve tabletler için geliştirdiği Kaspersky Ebeveyn Kontrolü ile çocukların güvenliğini sağlayabileceğini söylüyor.

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab tarafından yapılan araştırmaya göre çocukların (araştırmaya katılan hanelerdeki) yüzde 13’ü ailelerinin Android işletim sistemli mobil cihazlarına erişebiliyor. Kaspersky Lab uzmanları bu çocukların istenmeyen içeriklere karşı risk altında olduğunu söylüyor ve aileleri uyarıyor.

Uzmanlar tablet ve akıllı telefonların giderek artan popülaritesiyle, özellikle Android işletim sistemi destekli akıllı telefon satışının dünyada %48 olduğunu söylüyor. Kaspersky Lab ise Android OS platformunda çalışan, akıllı telefon ve tabletler için geliştirdiği Kaspersky Ebeveyn Kontrolü ile ebeyevnlerin çocuklarının güvenliğini sağlayabileceğini söylüyor. 

Tehditler Android platformunda yoğunlaşıyor

Kaspersky Lab Stratejik Pazarlama ve Marka İletişimi Baş Sorumlusu Alexander Erofeev konuyla ilgili olarak; “Bu kadar büyük bir gelişme göz önüne alındığında, hackerlar kendi finansal kazanımlarını sağlamak adına kötü amaçlı yazılım saldırılarını Android platformu üzerine yoğunlaştırdı. Bu da Android işletim sistemi kullanıcılarını hedef haline getirdi. İlginç bir diğer nokta ise, Kaspersky Lab tarafından son dönemde yapılan bir çalışmada, ankete katılan evlerin %13’ünde çocukların anne-babalarının kullandığı Android işletim sistemli mobil cihazların erişimine sahip olduğu saptandı. Bu da onların internete ulaşımının ne kadar kolay olduğunu ve istenmeyen içerikler arasında yer alan kötü amaçlı tehditlere karşı ne kadar açık olduklarını gösteriyor” dedi.

Çocuklar dijital bakıcılara emanet

“Günümüzde, çocuklar araştırmacı ve doğuştan teknoloji meraklısı” diyen Erofeev sözlerine şöyle devam etti: “Doğal olarak internet ve mobil cihazların çokluğu onların meraklı beyinlerini meşgul etmek için harika bir platform olarak görülebiliyor. Ancak, bunun olumlu sonuçları olduğu gibi olumsuz sonuçları da var. Bu nedenle ebeveynler online bakıcı diye tabir edebileceğimiz- çocukları için dijital bir bakıcı ve tüm aileyi kapsayacak eğlenceli ve güvenli bir online deneyimi bulabilecekleri mobil güvenlik çözümüne yatırım yaptıklarından emin olmalılar.”

Kaspersky Ebeveyn Kontrol modülü beta uygulaması ebeveynlere akıllı telefonları çocukları için daha güvenli hale getirmelerini sağlayacak kolay ve uygun bir yol sunuyor. Uygulama aynı zamanda onlara çocukların cep telefonlarını nasıl kullandıklarını ve hangi içeriklerle karşılaştıklarını görme şansı da veriyor.

Kaspersky Ebeveyn Kontrol  modülünün ana özellikleri ise şöyle:

• Web filtreleme – Pornografi, şiddet ve uyuşturucu gibi uygunsuz içerikli siteleri bloke ediyor
• Uygulama kontrol özelliği–Ebeveynlere hangi uygulamaların evlerinde bulunan Android cihazlarda kullanabileceğini kontrol etme olanağı sunuyor

Android platformunu destekleyen akıllı telefon ve tabletlerde kullanılacak Kaspersky Ebeveyn Kontrol modülü şu anda ücretsiz beta uygulaması olarak mevcut. Ebeveynler, Android Market’ten Kaspersky Ebeveyn Kontrol modülüne play.google.com/store/apps/details?id=com.kaspersky.pctrl  linkinden ulaşılabilir.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları