17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaspersky Labden Sevgililer Günü Uyarısı
03 Şubat 2011 Perşembe 17:14

Kaspersky Lab'den Sevgililer Günü Uyarısı

Kaspersky Lab Sevgililer Günü'nün yaklaşmasıyla birlikte çoğalan spam e-postalara karşı kullanıcıları uyarıyor.

14 Şubat Sevgiler Günü"nün yaklaşmasıyla birlikte artan online hediye alma telaşını fırsat bilen spamciler hakkında daha dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Kaspersky Lab uzmanları bu durumu fırsat bilen kötü amaçlı spamcilerin kullanıcılara adeta spam e-posta yağdırdığını belirtiyor.

Bu özel gün öncesinde artış gösteren spam e-postalar aynı zamanda e-posta alıcılarının hediye ile dikkatlerini çekmek için de kullanılıyor. Bu da birçok bilinçsiz kullanıcının tuzağa düşmesine neden oluyor. Kaspersky Lab"ten yapılan açıklamaya göre 14 Şubat Sevgililer Günü ile beraber spam olarak reklamı yapılan ürünlerin çoğu sahte tasarım saatler ve cinsel uyarıcı ilaçlar.

Kaspersky Lab, şu ana kadar zararsız gibi duran Sevgililer Günü spamlerine karşı internet kullanıcılarının Şubat ayının ilk günlerinde daha dikkatli olmalarını öneriyor. Uzmanlar kullanıcıları 14 Şubat öncesinde çoğunlukla kötü niyetli linkler içeren sanal tebrik kartları konusunda daha temkinli olmaları gerektiği konusunda uyarıyor ve güvenilir bir kaynaktan geldiğine emin olmadıkları linklere tıklamamaları gerektiğini vurguluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları