24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaspersky Laba Platin Ürün Ödülü
17 Ocak 2012 Salı 12:17

Kaspersky Lab'a Platin Ürün Ödülü

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab, temiz ve güvenilir yazılımlara dayalı bir veri tabanı olarak tasarlanan beyaz listeleme teknolojisinin ilk test sonuçlarını duyurdu.

West Coast Labs tarafından yapılan ve teknolojinin başarısını analiz etmek ve ölçmek için kullanılan test, kendi alanında bağımsız bir kuruluş tarafından yapılan ilk test olma özelliği taşıyor. Testin içerdiği parametreler arasında; temiz yazılım kapsamı (Kaspersky Lab’in bildiği hukuki yazılım sayısı), veritabanı bütünlüğü (tüm dosyaların sayısı ve kalitesi), talebe cevap verme süresi, veritabanından sağlanan bilginin doğruluğu, veritabanı güncelleme hızı, veri işleme hızı, yanlış pozitif&negatif sayısı ve bütün beyaz listeleme paketi olarak gelen diğer servis ve fonksiyonlar yer alıyor.

Talebe verilen cevap süresi sadece 0.02 saniye

300 milyondan fazla özel temiz dosya ile ilgili veri içeren Kaspersky Lab’in beyaz listeleme veritabanı test sonuçları, üst düzey etkinliğinin bir göstergesi. Veri tabanı kapsaması testinde, kurumsal kullanıcılar için %94, bireysel kullanıcılar için ise %93’lük bir sonuç elde edildi. Özellikle, bölgesel ve kurumsal yazılım olarak, Kuzey ve Güney Amerika (bir bütün olarak)’nın yanı sıra Asya-Pasifik bölgesindeki bölgesel kurumsal yazılım bilgi test sonuçları sırasıyla %98 ve %99 olarak ödüllendirildi. Yanıtlama hızı testinde, veritabanına gönderilen talebe verilen cevap süresi ise sadece 0.02 saniye olarak kaydedildi. Test süresince hiç yanlış pozitif (temiz programlara zararlı olarak yanlış yorumlama) kaydedilmedi.

West Coast Labs, baştan yasaklı modunu kurmak için beyaz listeleme veritabanı uyumluluğu analizinde, Kaspersky Lab teknolojisinin, böyle bir durumu tamamı ile desteklediğine karar verdi. Bunun için sabit sürücüler dahil olmak üzere, Windows dağıtım disklerinde bulunanların dışında, tüm dosyaların çalışmasının durdurulması ihtimali de göz önüne alındı.

West Coast Labs tarafından yapılan testte tam kapsamlı baştan yasaklı yönetim sağlamak için  veritabanında yer alan bilginin yeterliliği de analiz edildi. Genelde kullanılan baştan izin verme senaryosunun aksine (zararlı ve uygunsuz olduğundan yasaklı olanlar dışındaki programların hepsine izin verilen), baştan yasaklı sistem (açıkça faydalı ya da uygun, yani izin verilen olmadıkça her programın çalışmasını engelleyen) çok daha güvenli bir koruma sağladı. Gelişen test metodolojilerinin yanı sıra, West Coast Labs, aynı zamanda inceleme için 843,000 farklı dosyayı bulunduran bir koleksiyona sahip. Hem kurumsal, hem de bireysel yazılımların yanı sıra, koleksiyon aynı zamanda oyunları, online yükleme portallarından popülar dosyaları ve kodlayıcı-kod çözücülerini de içeriyor. Testte 20,000’den fazla örnek kötü amaçlı yazılım kullanıldı.

Kaspersky Lab’in kurumsal çözümü olan Kaspersky Endpoint Security 8 for Windows ile baştan yasaklı senaryosunun, uygulama kontrolündeki esnek sınıflandırma araçları sayesinde, bulut-sistem tabanlı beyaz listeye bir bağlantı olmadan da uygulanabiliyor. Ancak, bu çok önemli çalışma yönteminin maksimum güvenilirlikle çalışması için Kaspersky Lab aynı zamanda bulut-sistemli beyaz listeleme veritabanında gerekli olan tüm yazılımları kapsıyor.

Güvenlik seviyesini yükselten yeni bir koruma

Testi yorumlayan Kaspersky Lab Bağımsız Yazılım Tedarikçileri İlişkileri Başkanı Vladimir Zapolyansky “Güvenlik teknolojileri pazarında beyaz listelemeyi kullanan pek çok oyuncu olmasına rağmen, West Coast Labs tarafından yapılan testten önce, bu sistemlerin verimliliğini ölçmek için yerleşik bir evrensel metod yoktu. Ancak, uygulama kontrolü ve beyaz listeleme gibi teknolojiler bizlere genel güvenlik seviyesini çok yükselten yeni bir koruma şekli getirdi. Beyaz listelemeye yaklaşımımızda kendimize güveniyoruz ve teknolojimizin, bazı rakiplerimizin aksine, test edilmesinden korkmuyoruz. Beyaz listeleme ve uygulama kontrolü uygulamalarının gerçek değerini merak eden potansiyel ve mevcut müşterilerimiz, Kaspersky Lab’in yararlı uygulama veri tabanı hakkındaki detaylı çalışma analizine ulaşabilirler” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları