24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaspersky Lab, VB100 Sertifikası Aldı
24 Ocak 2012 Salı 12:36

Kaspersky Lab, VB100 Sertifikası Aldı

Kaspersky Lab, kurumsal ve ev kullanımı odaklı ürünleri ile Virus Bulletin’in gerçekleştirdiği incelemelerde VB100 sertifikası alarak bir kez daha başarısını kanıtladı

VB100 sertifikası, yasal ve düzgün çalışan kötü amaçlı yazılım karşıtı çözüm olarak gerekli temel standartları karşılayan ürünlere veriliyor. VB100 isminde yer alan 100, sektörün yıldız virüs kataloglama şirketi WildList tarafından In the Wild olarak listelenen kötü amaçlı yazılım örneklerinde, %100 tanımlama başarısı sağlaması gerektiğinden dolayı kullanılıyor. Bir ürünün VB100 ödülü alabilmesi için, aynı zamanda güncel ve geniş kapsamlı temiz ürün taramasında da yanlış pozitif vermemesi gerekiyor.

Virus Bulletin’in zaman içerisindeki gelişimine paralel olarak son incelemelerde programların, gerçek zamanlı internet bağlantısı kurmalarına, bulut-izleme sistemlerinden gelişmiş belirleme yapmalarına ve sıfır yanlış pozitif üretme ihtimallerini artırmalarına izin verildi. Bu değişiklik, bir güvenlik çözümünün gerçek dünyada ortaya çıkan tehditleri tespit etme yeteneğinin daha net bir şekilde yansıtılmasını sağladı. Esas sertifikalama seti yine aynı şekilde, daha geniş kötü amaçlı yazılım türlerini tanıyan Expanded WildList setini de içeriyordu – ve yine, gerçek hayat senaryolarını daha net bir biçimde yansıtıyordu.

Windows 7 Professional 32-bit üzerinde çalışan sistemde gerçekleştirilen karşılaştırmalı inceleme üç ana bölümden oluşuyor: Talep üzerine gerçekleştirilen testler(on-demand tests), erişim esnasındaki testler (on-access tests) ve temiz set testleri (clean-set tests). Her iki Kaspersky Lab ürünü de bu üç testten sırasıyla %100.00, %100.00 ve sıfır yanlış pozitif olmak üzere mükemmel sonuçlar aldı.

Virus Bulletin Kaspersky Lab’in kurumsal çözümü olan Kaspersky Endpoint Security 8-Windows’u  mükemmel tanımlama oranları ve VB100 sertifikasını kolayca almasının yanı sıra, aynı zamanda “inanılmaz bir derinliğe sahip– en talepkar kurumsal ortamlar için bile uygun” sözleri ile ifade edip bulmasının ve yönetmesinin kolay olduğunu vurguladığı ayarlarının vardığı noktaları övdü. Aynı zamanda ürünün basit ve hızlı kurulum ile açık ve kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip olduğunu da vurguladı.

Virus Bulletin, Kaspersky Lab’in ev kullanımı çözümü olan Kaspersky Internet Security 2012’yi ise Kaspersky Endpoint Security 8-Windows’a benzer olarak; kurulum kolaylığı (yeniden başlatma gerektirmiyor), güçlü arayüzü, örtülü durumdaki ayar zenginliği, tanımlama oranları, düşük kaynak kullanımı ve tarama hızı konularında övdü.

Kaspersky Lab Kötü Amaçı Yazılım Karşıtı Araştırmalar Direktörü Nikita Shetsov VB100 sertifikası ile ilgili olarak şunları söyledi: “Kaspersky Endpoint Security 8- Windows’un ve Kaspersky Internet Security 2012’nin temel kötü amaçlı yazılım tesbit becerisi konusunda sektörün güvenilir bir göstergesi olarak görülen bu karşılaştırmalı testlerde aldıkları notlardan dolayı mutluyuz. Virus Bulletin’in bulut sistemlere bağlanmaya izin vermesi–bizim durumumuzda Kaspersky Security Network’e – her iki ürünümüzün de yeni tehditleri doğdukları andan itibaren tespit edebilme yetenekleri ile dikkat çekmesi, metodolojilerinde yaptıkları olumlu bir değişiklik oldu. Ayrıca %100, %100, sıfır yanlış pozitif zaten kendilerini yorumsuz ifade eden rakamlar.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları